حضور ایران در نمایشگاه بین المللی کتاب صوفیا

تهران-ایرنا- چهل و هفتمین نمایشگاه بین المللی سالانه کتاب صوفیای بلغارستان اکنون در حال برگزاری و میزبان کتاب های متنوعی از جمهوری اسلامی ایران به سه زبان فارسی، بلغاری و انگلیسی است.

این نمایشگاه با حضور ناشران خارجی و بلغاری در روز سه شنبه نوزدهم آذرماه ۱۳۹۸ مطابق با دهم دسامبر ۲۰۱۹ آغاز به کار کرده است و به مدت ۶ روز ادامه خواهد داشت.

 رایزن فرهنگی  سفارت جمهوری اسلامی ایران با اعلام حضور ایران در این دوره از نمایشگاه، از ایرانیان مقیم و همه علاقمندان به فرهنگ، هنر و ادبیات ایران زمین دعوت کرد تا از غرفه کشورمان واقع در نیم­ طبقه شرقی کاخ ملی فرهنگ، غرفه A۶ بازدید کنند.

رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران، مانند دوره های مختلف این نمایشگاه با کتاب های مختلفی با موضوعات ایران­شناسی، هنری (عکس، نقاشی، مینیاتور و نقاشی های استاد فرشچیان)، زبان و ادبیات فارسی (اشعار شعرای مختلف ایران با ترجمه به زبان های بلغاری و انگلیسی)، کتابهای نفیس (فارسی، انگلیسی)، کتابهای مذهبی، اسلامی و تاریخی، اندیشه های حضرت امام خمینی(ره) و زندگینامه امام (ره) به زبان بلغاری، کتاب انقلاب اسلامی، کتاب هایی از اماکن تاریخی و گردشگری شهرهای مختلف ایران به همراه آثاری از صنایع دستی ایرانی، حضوری چشمگیر دارد.

در غرفه ایران علاوه بر آثار فوق دو عنوان کتاب «تاریخ هنر ایران» و «ایران، فرهنگ و تمدن» که به تازگی به زبان بلغاری منتشر شده است به علاقه مندان عرضه خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =