۲۰ آذر ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۴۳
کد خبرنگار: 939
کد خبر: 83591100
۰ نفر

برچسب‌ها

بدهی ۲۰۰هزار میلیارد تومانی دولت به تامین اجتماعی

زنجان - ایرنا - مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: بدهی دولت به این سازمان حدود ۲۰۰ هزار میلیارد تومان است که با وجود شرایط جاری، اولویت‌های ضروری‌تری در کشور وجود دارد و باید وضعیت دولت را درک کرد.

مصطفی سالاری شامگاه چهارشنبه در دیدار با نمایندگان تشکل‌های کارگری و کانون‌های بازنشستگی استان زنجان افزود: دنبال راهکارهایی هستیم تا طلب سازمان تامین اجتماعی را از دولت وصول کنیم.

وی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی بین ۲۵ تا ۳۰ هزار میلیارد تومان نیز وصول معوق از اشخاص حقیقی و حقوقی دارد، اظهار داشت: در شرایط جاری اگر در این خصوص نیز سختگیرانه رفتار کنیم به تولید لطمه می خورد بنابراین به مصلحت کلی جامعه نیست.

سالاری با بیان اینکه در زمان حاضر سازمان تامین اجتماعی در پرداخت هزینه ها در هر ماه یک هزار میلیارد تومان کسری دارد که بخشی از آن را می توانیم از سهاممان سود علی الحساب بگیریم و بخش دیگر را همچنان کسری داریم، اظهار داشت: با مجموع اقدمات انجام شده در ماه بهمن امسال هزینه و درآمد سازمان همخوانی پیدا می کند، البته بدون اینکه بدهی های سابق را از درآمدهای جاری بپردازیم.

وی با بیان اینکه چاره اندیشی هایی شده تا بدهی های گذشته سازمان را بدهیم، گفت: خوش بین هستیم که بخش قابل توجهی از بدهی دولت به تامین اجتماعی وصول شود.

سالاری با بیان اینکه جامعه کارگری و بازنشستگان مطالبات جدی دارند و ما نیز پی گیر حل مسائل هستیم، اظهار داشت: یکی از این موارد، همسان سازی حقوق بازنشستگان است که ما در لایحه آن را به طور جدی پیگیر شدیم ولی فعلا در لایحه نیست و امیدواریم با همکاری تشکل ها این موضوع در مجلس مدنظر قرار داده شود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در بخش دیگری از سخنان خود به ضرورت سهامدار شدن این سازمان تاکید کرد و گفت: دارایی جامعه کارگری نه با بنگاه‌داری بلکه با سهام داری سازمان، خوب حفظ می شود.

وی تصریح کرد: بنگاه داری برای سازمان تامین اجتماعی مساله و مطالبه درست می کند و ما این رویه را اصلا قبول نداریم و آن را هم به نفع جامعه کارگری نمی دانیم، عقل حکم می کند به سمت سهام داری برویم تا سر صندلی و هیات مدیره با افراد به مشکل برنخوریم.

سالاری با بیان اینکه رییس جمهوری مدافع جدی حقوق کارگران است، گفت: هیچ کس در دولت چنین خواسته ای ندارد که یک ریال از سرمایه های کارگران به جای دیگری برود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =