ارتباط فدراسیون‌های کشتی ایران و آذربایجان تقویت شود

قزوین - ایرنا - سرمربی تیم ملی کشتی آذربایجان گفت:ارتباط میان فدراسیون‌های کشتی ایران و آذربایجان به منظور تبادل تجربیات ورزشکاران و مربیان تقویت شود.

نظامی آخوندوف شامگاه چهارشنبه در بیست و دومین مسابقات بین المللی کشتی آزاد و فرنگی که به مناسبت روز جهانی کودک در سالن یادگار امام (ره) شهر الوند آغاز شده است، به خبرنگار ایرنا گفت: فدراسیون کشتی آذربایجان مایل است که همکاری بیشتری با فدراسیون کشتی ایران داشته باشد تا با برگزاری اردوهای مشترک برای تبادل تجربیات میان کشتی‌گیران و مربیان ۲ کشور اقدام شود.
وی با بیان اینکه کشتی گیران ایرانی در این دوره از مسابقات نسبت به سال گذشته قوی‌تر ظاهر شده‌اند، اظهار داشت:ایران به طور کلی حریفی قوی در رشته کشتی است و همکاری بیشتر با کشتی‌گیران ایرانی برای مربیان و کشتی گیران آذربایجان بسیار ارزشمند خواهد بود.
آخوندوف سطح این دوره از مسابقات را بسیار حرفه‌ای ارزیابی کرد و گفت: کشتی گیران ما به تازگی از مسابقات روسیه برگشته بودند و چندان آمادگی لازم را برای شرکت در این دوره از مسابقات نداشتند و امیدوارم در روز دوم این رقابت‌ها در پنج وزن دوم موفق‌تر ظاهر شویم.
بیست و دومین مسابقات بین المللی کشتی آزاد و فرنگی نونهالان از امشب با حضور ۹۰ ورزشکار در قالب هشت تیم خارجی از کشورهای قرقیزستان، ارمنستان، تاجیکستان، ترکمنستان و آذربایجان و ۱۳۰ ورزشکار در قالب پنج تیم داخلی و تیم منتخب استان قزوین در ۲ بخش آزاد و فرنگی در شهر الوند مرکز شهرستان البرز آغاز شده و تا ۲۲ آذرماه ادامه خواهد یافت.
۲۱ کشتی‌گیر و مربی از کشور آذربایجان در مسابقات بین المللی کشتی آزاد و فرنگی روز جهانی کودک حضور یافته‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =