حزب‌الله لبنان اقدام بحرین در عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را محکوم کرد

بیروت- ایرنا- حزب‌الله لبنان چهارشنبه شب با صدور بیانیه‌ای در بیروت، عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی در کنفرانس بحرین را که توسط دولت این کشور با عنوان «آزادی‌های دینی» و با حضور پررنگ شخصیت‌های صهیونیستی برگزار شد، محکوم کرد.

حزب الله  در بیانیه خود، عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را نادیده گرفتن فداکاری ها و ایثار شهیدان و جانبازان ملت های لبنان و فلسطین در مواجهه با تجاوزها و تهدیدهای مستمر آن رژیم و طمع سیری ناپذیر مقام های تل اویو برای تسلط بر منابع این دو کشور، قلمداد کرد.

 در این بیانیه آمده است: حزب الله نقش توطئه آمیز و خیانت بار نظام آل خلیفه برای عادی سازی روابط با دشمن صهیونیستی و استقبال و پذیرایی از مقام های اسراییلی و تبلیغ برای هم زیستی با این جنایت کاران را به شدت محکوم می کند.

حزب الله در بیانیه اش اضافه کرد: آل خلیفه نخستین کسانی بودند که کنفرانس مشترکی برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی با عنوان «تشویق برای سرمایه گذاری در اسراییل » تشکیل دادند.

 حزب الله در ادامه ی این بیانیه اقدام دولت بحرین را تلاشی برای سرپوش گذاشتن بر سرکوب ملت مظلوم بحرین شمرد و تاکید کرد: رژیم بحرین در تلاش است مشروعیت از دست رفته خود را با تبدیل کردن بحرین به پایگاهی برای دولت آمریکا و رژیم صهیونیستی بازسازی کند.

حزب الله مشارکت «سید علی الامین» روحانی لبنانی در کنفرانس بحرین را محکوم کرد و در بیانیه خود نوشت: این رفتار خروج از مبانی دینی و اخلاقی و شریعت آسمانی و زیرپا گذاشتن ارزش هایی است که علما در حوزه های علمیه ی نجف، قم و جبل عامل در جنوب لبنان فرا گرفته اند.

کنفرانس دو روزه ی بحرین با عنوان «آزادی های دینی» دیروز سه شنبه پایان یافت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =