۲۰ آذر ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۵۳
کد خبرنگار: 2104
کد خبر: 83591049
۰ نفر

برچسب‌ها

سهم کردستان در لایحه بودجه ۲۹ درصد افزایش یافت

سنندج - ایرنا - رییس سازمان برنامه و بودجه کردستان گفت: اعتبارات این استان از سه ردیف تملک‌ دارایی‌های استانی، ملی استانی‌ شده و ملی در لایحه بودجه سال آینده در مقایسه با امسال بیش از ۲۹ درصد افزایش دارد.

بهرام نصراللهی‌زاده عصر چهارشنبه در جلسه شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان اظهار داشت: در چند سال اخیر دولت پایبند به تقدیم لایحه بودجه در مهلت مقرر به مجلس بود که باعث شد طرح‌های اجرایی چند ماه اول سال در انتظار تخصیص بودجه نباشد و به موقع آغاز شوند.
وی با اشاره به سفر مسوولان کشوری به این استان تاکید کرد: کردستان از نظر تعداد سفرها و بازدید از طرح‌های عمرانی توسط رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در سال جاری، استان دوم است.
وی با اشاره به افزایش ۵.۲ درصدی  بودجه عمرانی کشور در لایحه ۹۹ نسبت به امسال یادآور شد:  بودجهسال ۹۸ نسبت به ۹۷ نیز حدود ۱۱ درصد رشد داشت ولی بودجه کردستان همان سال افزایش ۳۸ درصدی داشت.
نصراللهی زاده افزود: اعتبار کردستان از تملک دارایی‌هایی سرمایه‌ای ۹۱۹ میلیارد تومان بود که امسال به ۹۲۲ میلیارد تومان افزایش یافته است.
وی افزایش سهم اعتبارات عمرانی کردستان از لایحه بودجه ۹۹ را ۶ برابر افزایش بودجه کشور اعلام کرد و گفت: در طرح‌های پیوست شماره یک قانون بودجه که طرح‌های مشخصی را شامل می‌شود، سهم کردستان در سه بخش اعتبارات تملک دارایی، ملی استانی شده و ملی ۲۹ درصد افزایش دارد و از یک هزار و ۳۹۶ میلیارد تومان در سال گذشته به یک هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان در لایحه بودجه ۹۹ رسیده است.
رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کردستان به طرح‌های مهم و کلیدی استان از جمله راه‌آهن اشاره کرد و اظهار داشت: اعتبار راه آهن در سال ۹۷ حدود ۴۸ میلیارد تومان بود که این میزان در سال ۹۸ به ۱۵۰ میلیارد تومان افزایش یافت و امسال در لایحه بودجه ۳۵۰ میلیارد تومان به این طرح اختصاص یافته است.
وی اضافه کرد: برای سدهای گاران امیرآباد و رمشت و شبکه‌های انتقال آنها ۱۳۵ میلیارد تومان اعتبار در لایحه قانون بودجه سال  آینده پیش بینی شده است.
وی افزود: ۱۰ طرح ملی مشترک در استان وجود دارد که از جمله مهمترین آنها کریدور شمال به جنوب است که در لایحه بودجه  ۲۰۵ میلیارد تومان اعتبار دارد.
نصراللهی زاده با بیان اینکه سال گذشته ۲۳ طرح ملی استانی شده داشتیم، یادآور شد: بخشی از این طرح‌ها به اتمام رسیده و بخشی دیگر نیز به پروژه های ملی تبدیل شدند و امسال ۱۵ طرح در  لایحه بودجه ۹۹ اعتبار دارند.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مساله اول کشور را رونق تولید و بهبود اقتصاد دانست و افزود: همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند جنگ از وزارت جنگ آمریکا به وزارت خزانه‌داری این کشور منتقل شده است.
نصراللهی‌زاده همچنین از تلاش سرادر رجبی فرمانده سابق سپاه بیت‌المقدس در اجرای طرح های محرومیت زدایی تقدیر کرد و گفت: امنیت نقش مهمی در ایجاد ظرفیت‌های لازم برای توسعه نقش اساسی دارد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =