اعضای هیات اجرایی انتخابات شیراز انتخاب شدند

شیراز-ایرنا- اعضای هیات اجرایی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و نخستین انتخابات میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در شهرستان شیراز که مشتمل بر هشت نفر عضو اصلی و پنج عضو علی‌البدل است، انتخاب شدند.

نشست انتخاب این هیات اجرایی، چهارشنبه با حضور اعضای هیات نظارت مرکزی، اعضای اداری و ۲۴ نفر از معتمدان شهرستان شیراز برگزار شد.

فرماندار شهرستان شیراز در این نشست گفت: یکی از افتخارات جمهوری اسلامی، برگزاری انتخابات با اتکای به آرای عمومی است که تا کنون شاهد برگزاری دوره‌های مختلف آن بوده‌ایم.

محمدرضا امیری افزود: انتخابات پیش رو (دوم اسفندماه ۹۸) از اهمیت خاصی برخوردار است چرا که اولین انتخابات در گام دوم و آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی است و از سوی دیگر با توجه به اینکه هم اینک در معرض تهدیدات دشمنان و معاندان قرار داریم، همبستگی ملی در این برهه از زمان بسیاری ضروری و حائز اهمیت است.

وی ادامه داد: انتخابات این دوره از مجلس شورای اسلامی با مجلس خبرگان رهبری، همزمان برگزار می‌شود و بر اساس تبصره ذیل ماده ۳۱ قانون انتخابات مجلس، در چنین مواردی یک هیات اجرایی تشکیل خواهد شد که همان هیات اجرایی خبرگان است و بر اساس آیین‌نامه اجرایی قانون خبرگان، این هیات شکل خواهد گرفت و باید هشت نفر عضو اصلی و پنج عضو علی‌البدل تعیین شود.

در ادامه این نشست، اعضای هیات اجرایی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و نخستین میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری شهرستان شیراز انتخاب شدند.

براساس اعلام روابط عمومی فرمانداری شهرستان شیراز که در اختیار ایرنا قرار گرفت، هشت نفر عضو اصلی این هیات اجرایی شامل: لطف الله شیبانی، سید ابوالحسن ذوالانواری، محمد مهدی جاوید، سید معصومه دستغیب، علیرضا سیاهپور، محمد وحید ذاکری نیا، اکبر نجیب‌زاده و ساسان مبینی دهکردی است.

همچنین بنا به اعلام این روابط عمومی، محمد خلیل ترابی، ابراهیم کشاورز، علی بوستانی، لیلا نورافشان و محمد حسین گلریز خاتمی به عنوان پنج عضو علی‌البدل هیات اجرایی انتخابات در شهرستان شیراز برگزیده شدند.

از وظایف هیات اجرایی انتخابات در این دوره، تعیین تعداد و محل شعب اخذ رای و همچنین بررسی اولیه صلاحیت داوطلبان است.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و نخستین انتخابات میان دوره ای پنجمین مجلس خبرگان رهبری دوم اسفند ۹۸ برگزار می شود.

ثبت نام انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از صبح دهم آذر ۹۸در ستادهای انتخابات سراسر کشور آغاز شد و تا شانزدهم آذرماه جاری ادامه داشت و نام نویسی از داوطلبان نخستین انتخابات میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری نیز از پانزدهم آذرماه ۹۸ آغاز شد که تا بیست و یکم همین ماه ادامه دارد.

استان فارس با  ۳۶ شهرستان دارای ۱۸ کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است.

حوزه انتخابیه شهرستان‌های شیراز و زرقان شامل ساکنان بخش مرکزی شیراز، بخش ارژن و شهرستان زرقان، چهار نماینده در مجلس شورای اسلامی دارند و ۱۴ نماینده دیگر متعلق به سایر شهرستان‌های فارس هستند.

استان فارس، پنج نماینده در مجلس خبرگان رهبری دارد و اهالی این استان در چارچوب انتخابات میان‌دوره‌ای آتی مجلس خبرگان رهبری (دوم اسفند ۹۸) یکی از نمایندگان خود را به جای مرحوم آیت‌الله اسدالله ایمانی که اردیبهشت ۹۷ دعوت حق را لبیک گفت، انتخاب خواهند کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha