۲۰ آذر ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۳۰
کد خبرنگار: 2256
کد خبر: 83591012
۰ نفر

برچسب‌ها

طرح «تقویت تبادل و یادگیری از طریق رسانه» در پکن تصویب شد

پکن- ایرنا- طرح «تقویت تبادل و یادگیری از طریق رسانه» روز چهارشنبه در حاشیه نخستین همایش بین المللی «شهر و رسانه» که با حضور نمایندگان رسانه های ۱۲ کشور از جمله ایران در پکن در حال برگزاری است با هدف تقویت و تعمیق دوستی و ایجاد ارتباطات نوین بین ملت ها تصویب شد.

به گزارش ایرنا بر اساس این طرح، برگزاری این همایش نقش مهمی در تقویت و افزایش همفکری رسانه ای بین المللی دارد و باعث افزایش اعتماد و منافع متقابل و برابری و رشد مشترک می شود.

در این طرح آمده است سازمان های خبری شرکت کننده در این همایش، همکاری های متقابل را برای تولیدات رسانه ای نوین افزایش خواهند داد و برای اجرای طرح های مشترک، دید و بازدیدهای متقابل نمایندگان رسانه ها، اشتراک گذاری فناوری های رسانه ای و تقویت ساختارهای همکاری تلاش خواهند کرد.

تعمیق تبادلات و همکاری های رسانه ای،  فنی، خبری، تقویت اعتماد متقابل، استفاده از فناوری های نوین برای پوشش رسانه ای،  افزایش ارتباطات میان شهرها و افزایش مناسبات دوستانه با هدف مساعدت به رشد شهرهای بین المللی از پیشنهادهای مطروح شده در این طرح است.

تقویت تبادلات و گسترش مناسبات دوستانه، توسعه شهری با تبادل تجربیات و بر اساس اعتماد متقابل و مساعدت به رشد شهرها با هدف ایجاد جامعه بهتر بشری نیز در این طرح پیشنهاد شده است.

در این طرح همچنین بر مشارکت فزاینده، ارتباطات بیشتر شهرها و گسترش همکاری های رسانه ای و ایجاد فصل تازه در رشد و توسعه شهرها، ایجاد و افزایش همکاری های بیشتر بین سازمان های خبری و افزایش تبادلات انسانی تاکید شده است.

نمایندگان ۱۲ سازمان خبری از جمله ایرنا در صدور این طرح مشارکت فعال داشته و آن را در همایش بین المللی شهر و رسانه ۲۰۱۹ پکن به تصویب رساندند.

همایش بین المللی «شهر و رسانه» با حضور نمایندگان رسانه های ۱۲ کشور از جمله ایرنا از روز سه شنبه در پکن آغاز شد.

این همایش با میزبانی شهرداری پکن و با همکاری اتحادیه خبرنگاران چین، انجمن دیپلماسی عمومی چین، اداره مطبوعات محلی و رادیو و تلویزیون پکن و با حضور نمایندگان رسانه های ۱۲ کشور مختلف از جمله خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در حال برگزاری است.

در این همایش نمایندگان رسانه های ۱۲ کشور شامل برزیل، ایران، کوبا، اتیوپی، ژاپن، لایوس، ترکیه، نپال، پاکستان، اوکراین، روسیه و ویتنام حضور دارند.

هدف اصلی این همایش تبادل اطلاعات و تقویت همکاری های برد - برد است و برنامه ای برای رسیدن به راهکارهای نوین و جدید برای توسعه اجتماعی و شناساندن بیشتر شهر پکن به کشورهای دیگر محسوب می شود.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =