استاندار: شرکت‌های دانش بنیان حل مشکلات مازندران را در اولویت قرار دهند

ساری – ایرنا – استاندار مازندران ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان را بالا و قابل توجه توصیف کرد و گفت: انتظار است شرکت‌های دانش بنیان مازندران حل مشکلات استان را در اولویت قرار دهند.

احمد حسین زادگان شب چهارشنبه در بازدید از نمایشگاه الکامپ مازندران در محل نمایشگاه بین المللی استان در قائمشهر افزود: اولویت های مازندران کشاورزی، گردشگری و تجارت با کشورهای همسایه است و بنا بر این بهتر است شرکت های دانش بنیان ایده هایشان را روی این مسایل متمرکز کنند.

وی ظرفیت و اثرگذاری شرکت های دانش بنیان را شایسته داشتن یک نمایندگی بزرگ در کشور دانست و گفت: این شرکت ها با وجود جوانان خلاق این قابلیت را دارند که به یک شرکت بین المللی تبدیل شوند.

استاندار مازندران افزود: طبیعتا مجموعه پارک علم و فناوری و اصناف به شرکت های دانش بنیان در ایجاد بسترهای لازم برای توسعه کسب و کار اینترنتی کمک خواهند کرد و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) هم به عنوان مجموعه ای که بخشی از فعالیت هایش در زمینه اقتصادی است، برای حمایت از شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ورود پیدا کرده است .

نماینده عالی دولت در مازندران با اظهار این که نظام و دولت اولویت را برای شرکت های استارتاپ و دانش بنیان گذاشته اند، توضیح داد: دولت از طریق صندوق نوآوری معاونت علمی ریاست جمهوری و وزارت علوم از طریق پارک علم و فناوری به شرکت های دانش بنیان کمک می کنند.

وی افزود: برنامه دولت این است به جوانانی که صاحب ایده های نو و خلاقی هستند در زمینه های معنوی ، فکری و هم در زمینه مادی کمک و مشکلاتشان را رفع کند.

استاندار مازندران تاکید کرد : به جوانانی که صاحب ایده هایی همچون برطرف کردن موانع و مشکلات ، تجاری سازی ، اقتصادی شدن و غیره باشند از طریق صندوق نوآوری تسهیلات کم بهره و معاونت علمی هم کمک های بلاعوض تعلق می گیرد، البته این جوانان ابتدا باید مورد تائید شرکت های دانش بنیان قرار بگیرند.

حسین زادگان در خصوص نمایشگاه الکامپ هم گفت: برگزاری نمایشگاه الکامپ فرصت خوبی است تا جوانان و فعالان بخش اقتصادی بتوانند تولیدات و محصولات خود را به معرض نمایش بگذارند .

نمایشگاه الکامپ مازندران با حضور شرکت های مطرح کشور تا ۲۲ آذر ماه در محل نمایشگاه بین المللی مازندران در قائمشهر از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۸ برپاست.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =