رییس اتاق بازرگانی فارس: روند اخذ مالیات ساماندهی شود

شیراز-ایرنا-رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاروزی فارس، مسیرهای اخذ مالیات در کشور را مناسب ندانست و گفت: دستگاه مالیاتی کشور باید این روند را بر اساس عدالت مالیاتی ساماندهی کند.

جمال رازقی، چهارشنبه در نشست نمایندگان اتاق بازرگانی در هیات‌های حل اختلاف مالیاتی استان فارس در شیراز افزود: تولید کنندگان ما سال‌هاست از مشکلاتی مانند نظام مالیاتی، نظام بانکی و نظام تامین اجتماعی رنج می‌برند و امروز مشاهده می‌کنیم که عمده بار مالیات کشور هم بر دوش بخش صنعت و تولید گذاشته شده است.
وی ادامه داد: در کشورهای توسعه یافته بیشترین سهم مالیات‌دهی مربوط به بخش صنعت است اما در کشور ما ۶۵ درصد مالیات از صنایع کوچک و متوسط اخذ می‌شود و صنایع بزرگی مانند پتروشیمی و فولاد که عمدتا کالای خام صادر می‌کنند، سهم اندکی در این بخش دارند.
او اظهار داشت: اگر به بخش تولید و صنعت در کشور به درستی توجه شده بود شاهد رونق در این بخش بودیم و بسیاری از ناهنجاری‌های اجتماعی نیز به سبب رونق این بخش وجود نداشت.
رییس اتاق بازرگانی فارس گفت: امروز مسوولیت تولید کنندگان ما بسیار حساس، مهم و سنگین است و باید تمام کوشش خود را به کار گیریم که تولید فعلی حفظ شود.
وی، از نمایندگان بخش خصوصی در هیات‌های حل اختلاف مالیاتی خواست که با توجه به تجربه خودشان، مشاوره صادقانه، تخصصی و لازم را به صادرکنندگان و تولیدکنندگان بدهند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =