۲۱ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۳۰
کد خبرنگار: 2256
کد خبر: 83590985
۰ نفر

برچسب‌ها

هجمه رسانه ای چین علیه آمریکا

پکن-ایرنا- رسانه های چین از تلویزیون مرکزی گرفته تا خبرگزاری ها و نشریات مکتوب به طور یکپارچه این هفته سیاست های آمریکا در مداخله در امور داخلی چین از جمله منطقه سین کیانگ را محکوم کرده اند.

«سی سی تی وی» تلویزیون مرکزی چین روز پنجشنبه تصاویری در ارتباط با تلاش های چین در منطقه سین کیانگ برای پیشبرد رشد و توسعه این منطقه منتشر و تاکید کرده است که این تصاویر پوچی ادعاهای آمریکا مبنی بر نقض حقوق بشر در سین کیانگ را نشان می دهد.

در گزارش تلویزیون چین آمده است که متاسفانه آمریکا هنوز با حربه حقوق بشر و ذهنیت جنگ سرد می کوشد تا برای دیگر کشورها تنش و ناآرامی ایجاد کند.

خبرگزاری شینهوا هم گزارش کرد آمریکا سیاست های دوگانه ای دارد که نخ نما شده است این کشور به بهانه حقوق بشر و دستاویز قرار دادن این موضوع فقط به دنبال تامین منافع خود و مداخله در امور دیگر کشورها است.

خبرگزاری رسمی چین تاکید می کند که آمریکا و هیچ کشور دیگری نمی تواند در مسیر رشد و توسعه چین خللی ایجاد کند و شواهد حاکی است که سین کیانگ در بهترین شرایط تاریخی قرار دارد.

روزنامه های مردم و چاینا دیلی از ارگان های مهم خبری چین هم نوشته اند صدور لایحه حقوق بشر سین کیانگ در کنگره آمریکا نشان دهنده اجرای استاندارد دوگانه این کشور است.

این رسانه ها افزوده اند آمریکا می گوید خواستار مبارزه با تروریسم است اما زمانی که چین تروریسم را در سین کیانگ متوقف می کند ، بجای چین در کنار نیروهای شیطانی قرار می گیرد.

این روزنامه ها نوشته اند دولت مرکزی چین و دولت سین کیانگ در مسیر مساعدت به رشد این منطقه موفق عمل کرده اند و حقیقت غیر از آن است که آمریکا می گوید.

رسانه های گروهی چین همچنین از سکوت دیگر رسانه های غربی در ارتباط با ادعاهای نادرست آمریکا انتقاد کرده و آورده اند که رسانه های این کشورها باید به وظایف اخلاقی و حرفه ای خود عمل کنند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =