رشد اعتبارات، گام بلند دولت برای توسعه کردستان است

سنندج - ایرنا - استاندار کردستان گفت: افزایش ۲۹ درصدی سهم کردستان در لایحه بودجه سال آینده نشان از توجه ویژه دولت برای جبران بخشی از عقب ماندگی‌های این استان است.

بهمن مرادنیا روز چهارشنبه در جلسه شورای توسعه و برنامه‌ریزی این استان اظهار داشت: دولت خود را متعهد به توسعه کردستان می‌داند و در تلاش است تا گام‌های بلندی در این راستا بردارد. لذا به مدیران اجرایی توصیه می‌کنم با پیگیری و رایزنی تلاش کنند اعتبارات تخصیص یافته را به سرانجام برسانند.
استاندار کردستان با بیان اینکه این سهم در مرحله لایحه است، از مدیران اجرایی خواست با رایزنی نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی تلاش کنند تا اعتبارات در قانون بودجه در زمان تصویب در مجلس نیز افزایش پیدا کند.
وی با تقدیر از اهتمام سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان برای پیگیری و تحقق وعده‌های اعتباری سفر مسوولان کشوری به این استان افزود: مدیران باید با کوشش بیشتر وارد عمل شوند چرا که هر جا با جدیت و منطق پیگیر امور بودیم به نتیجه رسیدیم و اکنون هم حل مشکلات استان و توسعه آن در گرو پیگیری جدی است.
مرادنیا افزایش سهم کردستان در لایحه بودجه در شرایط کنونی کشور را اقدامی قابل قبول از سوی دولت برای رفع مشکلات این استان دانست و یادآور شد: دولت، روزی ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه نفت و میعانات گازی می‌فروخت اکنون این میزان کاهش بسیار زیادی داشته اما دولت دست از تلاش برای توسعه و رفع محرومیت برنداشته است.
مرادنیا با بیان اینکه با وجود همه مشکلات و تحریم‌ها به لطف خدا، هدایت رهبر معظم انقلاب و همت مدیران دولتی، چرخ توسعه و اقتصاد کشور به خوبی میچرخد، تاکید کرد: همه نیروهای اجرایی، اداری و سا یر نهادهای استان دلسوزانه خدمت می‌کنند تا کردستان به توسعه برسد.
استاندار کردستان در این نشست از خدمات سردار محمدحسین رجبی در طول دوران خدمت در سمت فرماندهی سپاه بیت المقدس کردستان با اهدای لوح، تقدیر کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =