مدیرکل امور استان‌ها و مجلس حوزه هنری: باید به همگان اجازه گفتمان بدهیم

شیراز-ایرنا- مدیرکل امور استان‌ها و مجلس حوزه هنری کشور گفت: باید اجازه گفتمان و آزاداندیشی را به همگان بدهیم و اگر چه سخت است که کسی علیه ما حرف بزند اما نباید ناراحت شویم بلکه باید اجازه صحبت داده شود و چنانچه پاسخ قانع کننده داریم، محکم جواب دهیم.

مجید مصلحی، چهارشنبه در آیین معارفه رییس حوزه هنری فارس در شیراز، بر موضوع ضرورت تلاش هنرمندان برای ارتقای جایگاه هنر در بخش‌های مختلف تاکید کرد و اظهار داشت: فاصله بین وضع موجود و مطلوب حوزه هنری در این استان زیاد است و برای پُر کردن این فاصله افزون بر توجه به برنامه‌ریزی، هنرمندان نیز به عنوان عناصر فعال باید بر تلاش خود بیفزایند.

وی، عملکرد حوزه هنری فارس را در دوران تصدی محمد کرم اللهی خوب توصیف و بیان کرد: در این مدت اتفاقات خیلی خوبی رخ داد و فرصت شایسته‌ای فراهم شد تا حوزه هنری این استان دیده شود.
مصلحی ادامه داد: یکی از مهمترین دستاوردهای این دوران، جریان یافتن بحث هنر انقلاب با مفهوم عام آن در زبان گفت و گوی استان بود و این مهم در شرایطی حاصل شد که برخی از دستگاه‌های ذی‌ربط در این زمینه در حال افول هستند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: سینماهای شیراز روزگاری حرف اول را می‌زدند و امروز نیز ضروری است این مکان‌های فرهنگی آنگونه که شایسته است سر و سامان یابند.
در ادامه این آیین، غلامرضا قاسمی دهشالی به عنوان رییس حوزه هنری استان فارس معرفی و از خدمات محمد کرم اللهی رییس پیشین این حوزه تقدیر شد.

غلامرضا قاسمی دهشالی، پیش از این مشاور رییس حوزه هنری در امور استان‌ها و مجلس و سرپرست حوزه هنری زنجان بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =