برنامه افزایش ضریب نفوذ بیمه در اردبیل تدوین می‌شود

اردبیل- ایرنا- استاندار اردبیل گفت: برای افزایش ضریب نفوذ بیمه در این استان برنامه سه ساله‌ای توسط شورای هماهنگی بیمه استان تدوین می‌شود.

اکبر بهنامجو روز چهارشنبه در جلسه شورای هماهنگی بیمه‌های استان افزود: در حال حاضر ضریب نفوذ بیمه در استان ۲.۳ درصد و  برابر با متوسط کشوری  است.

وی بیان‌کرد: لازم است در چارچوب برنامه سه‌ ساله عوامل موثر در افزایش ضریب نفوذ بیمه در استان لحاظ شود و همه نهادهای عمومی، دولتی و خصوصی در این خصوص بسیج شوند.

او اضافه‌کرد: بیمه یکی از موارد ضروری در مواقع بحران‌ها و حوادث بوده و صاحبان واحدهای تولیدی، کشاورزان و باغدارانی که بیمه هستند در مواقع حادثه می‌توانند بخشی از خسارت‌ها را دریافت کنند.

بهنامجو گفت: در این خصوص باید فرهنگ‌سازی‌ لازم جهت بیمه کردن واحدهای تولیدی و یا مزارع کشاورزی و باغات انجام شود.

وی اظهارداشت: بهسازی و نوسازی بافت‌های روستایی هم می‌تواند کمک بسزایی در جلوگیری از بروز خسارت هم به اهالی و هم بیمه‌ها داشته باشد.

استاندار اردبیل ادامه داد: در سال گذشته ۶۰۰ واحد مسکونی روستایی بهسازی شده بود که امسال به دلیل جذب تسهیلات مناسب بهسازی به استان مقرر شد در طول سه سال ۲۱ هزار واحد روستایی مقاوم‌سازی شود.

بهنامجو  تشریح‌کرد: سهمیه استان در سال‌جاری هفت هزار واحد در نظر گرفته شده که تاکنون ۲ هزار و ۵۰۰ واحد در بانک‌ها برای دریافت تسهیلات تشکیل پرونده داده‌اند.

رییس شورای هماهنگی بانک‌های استان نیز در این جلسه از فعالیت ۱۹ شرکت بیمه‌ای در استان با ۷۵۰ نماینده و هزار و ۵۰۰ نفر فعال خبر داد.

فرهنگ جوادی گفت: عمده‌ترین فروش بیمه‌ها از محل بیمه شخص ثالث و درمان تکمیلی در استان می‌باشد.

وی افزود: با توجه به اینکه بیمه‌ها از محل پرداخت خسارت‌های نابجا متضرر می‌شوند ، لازم است هماهنگی لازم با دستگاه‌های اجرایی مرتبط جهت کاهش این خسارت‌ها انجام شود.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =