ساماندهی باغ‌های قصردشت و دکل‌های مخابراتی در دستور کار شورای شهر شیراز

شیراز-ایرنا-طرح ساماندهی دکل‌های مخابراتی که پیشتر ۲ بار از سوی فرمانداری شیراز رد شده بود بار دیگر در کنار طرح بازنگری ساماندهی باغ‌های قصردشت در دستور کار شورای اسلامی شهر شیراز قرار گرفت.

در یکصد و سیزدهمین نشست شورای اسلامی شهر شیراز، ایراد فرمانداری این شهرستان به یک مصوبه شورا در مورد دکل‌ها، آنتن‌ها و ایستگاه‌های مخابراتی مورد بررسی قرار گرفت و پس از اصلاح و تکمیل، آیین‌نامه دکل‌ها، آنتن‌ها و ایستگاه‌های مخابراتی در شهر شیراز شامل یک مقدمه، ۱۴ ماده و ۲۰ تبصره به تصویب شورای شهر رسید.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر شیراز در مورد این طرح گفت: ظرف ۲ سال گذشته، طرح آیین‌نامه ساماندهی دکل‌های مخابراتی بارها در دستور کار این کمیسیون قرار گرفته است.

علی ناصری افزود: این طرح تا کنون ۲ بار به تصویب شورای اسلامی شهر شیراز رسیده و برای اجرا به فرمانداری این شهرستان ارجاع شده اما مورد تایید این نهاد قرار نگرفته و برگشت داده شده است.

وی ادامه داد: ۱۰ روز پیش دوباره این طرح در دستور کار کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری قرار گرفت و در جلسه‌ای با حضور همه مدیران دستگاه‌های متولی و اعضای شورای اسلامی شهر شیراز در باره آن بررسی و تبادل نظر شد و در نهایت طرحی تهیه و به امضای همه دستگاه‌های ذی‌ربط رسید.

در نهایت این طرح در جلسه امروز (بیستم آذرماه ۹۸) شورای اسلامی شهر شیراز به تصویب رسید و دو باره برای تایید نهایی به فرمانداری ارجاع داده شد.

۲ ایراد فرمانداری شهرستان شیراز در مورد مصوبه مربوط به عوارض صدور پروانه نصب دکل‌ها، آنتن‌ها و ایستگاه‌های مخابراتی در شهر شیراز نیز در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت که با اصلاح مدت زمان اعتبار پروانه صادره از سوی شهرداری از ۲ سال به سه سال موافقت شد، بنابراین عوارض تمدید پروانه برای یک دوره سه ساله پنجاه میلیون ریال خواهد بود.

همچنین در ادامه این نشست، پیشنهاد بازنگری شهرداری شیراز در باره طرح کمیسیون شهرسازی و معماری شورا با موضوع ساماندهی باغ‌های قصردشت شیراز در سطح راهبردی نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت که این طرح نیز برای بررسی بیشتر به کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر شیراز ارسال شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =