۱۰۵ تن برای نمایندگی قم در مجلس خبرگان رهبری داوطلب شدند

قم-ایرنا- فرماندار قم با اشاره به آخرین وضعیت داوطلبان مجلس خبرگان رهبری از حوزه انتخابیه قم گفت: تا پایان وقت اداری امروز چهارشنبه ۲۰ آذرماه، درمجموع ۱۰۵ داوطلب از این استان ثبت‌نام کرده‌اند.

مرتضی حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، بیان کرد: امروز ۳۰ داوطلب دیگر نیز اطلاعات خود را برای شرکت در اولین میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری از استان قم تکمیل کردند.

وی میانگین سنی داوطلبان امروز را موردتوجه قرار داد و اضافه کرد: جوان‌ترین داوطلبان امروز ۲۳ ساله و مسن‌ترین فرد نیز ۸۸ ساله می‌باشد.

حیدری خاطرنشان کرد: درمجموع این ۱۰۵ داوطلب ثبت‌نام‌شده در حوزه انتخابیه قم، جوان‌ترین فرد ۲۲ و مسن‌ترین داوطلب هم ۸۸ ساله است.

داوطلبان می‌توانند به تارنمای وزارت کشور به نشانی اینترنتی www.moi.ir مراجعه کنند و «برنامه ثبت پرسشنامه انتخابات، ویژه تلفن همراه» که در سمت راست پایین صفحه نخست این تارنما قرار دارد را بر روی تلفن همراه خود نصب و اطلاعات خود را وارد و مدارک موردنیاز برای ثبت‌نام را نیز از این طریق بارگذاری نمایند.

انجام این کار از سوی داوطلبان اجباری نیست؛ ولی اگر داوطلبان این کار را انجام دهند، یک کد رهگیری برای آن‌ها ارسال می‌شود و با داشتن این کد رهگیری، فرایند ثبت‌نام آن‌ها در فرمانداری در کوتاه‌ترین زمان انجام و این موضوع موجب تسریع در فرایند ثبت‌نام آن‌ها می‌شود.

ثبت‌نام از داوطلبان شرکت در انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری از ۱۵آذرماه آغازشده و تا ۲۱ آذرماه جاری در محل فرمانداری قم ادامه دارد.

انتخابات میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، دوم‌ اسفندماه سال جاری برگزار خواهد شد. یک نماینده از حوزه انتخابیه قم راهی مجلس خبرگان رهبری می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha