۹۲ سمن در حوزه ورزش و جوانان در استان اردبیل فعال است

اردبیل - ایرنا - سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل از فعالیت ۹۲ سازمان مردم‌نهاد در حوزه ورزش و جوانان در استان خبر داد.

محمدرضا برادران روز چهارشنبه در آیین اعطای اعتبارنامه سه سازمان مردم‌نهاد گفت: سازمان‌های مردم‌نهاد باید با اجرای برنامه‌های مفید و اثرگذار در راستای اهداف اداره کل و کمک به جامعه گام بردارند.

وی با بیان اینکه امسال مجوز فعالیت ۱۸ سمن در استان اردبیل اعطا شده، افزود: سازمان های مردم نهاد (سمن‌ها) از ظرفیت بسیار خوبی برای ایجاد اشتغال و کارآفرینی جوانان ایرانی برخوردار هستند.

وی جوانان را موتور محرکه و بدنه پویای جامعه خواند و اظهارداشت: برای همین در کشورهای پیشرفته به استفاده از این نسل در کارها اهمیت می‌دهند.

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل بیان‌کرد: سازمان‌های مردم‌نهاد در گره‌گشایی از مشکلات و رسیدگی به مسائل جامعه همکاری موثری داشته و گام‌های بزرگی را برداشته‌اند.

برادران با تقدیر از تلاش‌های تشکل‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد استان در کاهش آسیب‌های اجتماعی گفت: تجربه نشان می‌دهد که هر جا جوانان و مردم وارد صحنه شده‌اند آسیب‌های اجتماعی کاهش و میزان مشارکت افزایش یافته است.

سازمان‌های مردم‌نهاد یا سمن (NGO) تشکل‌های غیرانتفاعی غیردولتی هستند که در حوزه‌های مختلف اجتماعی فعالیت می‌کنند.

در این آیین مجوز فعالیت سه سازمان مردم‌نهاد فرهنگ یاران سبلان ، پویندگان طبیعت نو و نواندیشان آرتا اعطا شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =