دانشجو، عقل منفصل و منتقد زمانه خویش است

سنندج - ایرنا - فرماندار سقز گفت: دانشجو عقل منفصل و منتقد زمانه خویش است و هر وقت که اراده کرده توانسته با بصیرت، نقادی و پرسشگری، قدرت را به چالش بکشد.

کامیل کریمیان روز چهارشنبه در مراسم گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه پیام نور اظهار داشت: هویت دانشجو، پرسشگری و مطالبه گری است بنابراین از انتقادهای سازنده ایشان، استقبال می‌کنم و در راستای اصلاح کاستی ها، تلاش خواهم کرد.

وی با بیان اینکه هدف واحد دانشگاه و دانشجو، ظلم ستیزی و مبارزه با جهل و نادانی است، یادآور شد: هدف نهاد علمی و دانشجویان در طول تاریخ ایران اسلامی، پس زدن استعمار و استکبار بوده است.

کریمیان یکی از آسیب های جامعه در حال توسعه و گذار را عدم توازن و هماهنگی بین دانشگاه، جامعه و فرهنگ برشمرد و اضافه کرد: جامعه ما به دانشجویانی که سیاست ورز باشند نیاز دارد بنابراین جامعه ایران به روشنفکران آکادمیک و سیاست ورزان نیاز دارد.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با تشریح بخشی از تلاش های جامعه دانشگاهی افزود: نهضت علمی کشور، مرهون تمام دانشجویان و دانش آموختگان است و امروز ایران به عنوان یک کشور علمی در دنیا مطرح است.

فرماندار سقز با اشاره به تحولات ایران معاصر در سال ۱۳۳۲ تاکید کرد: جای پای استعمار به سرکردگی آمریکا در ساقط کردن دولت ملی مشهود است و این دانشجویان در تمام برهه های تاریخ انقلاب اسلامی از جمله پیروزی انقلاب، هشت سال دفاع مقدس، دوران سازندگی و نهضت علمی نقش داشته‌اند.

رئیس دانشگاه پیام نور سقز هم در این مراسم اظهار داشت: دانشجویان با آزادیخواهی، اندیشه ورزی و آرمان‌گرایی خود، پیشرفت و استقلال کشور را به ارمغان آوردند.

علیرضا شریفی افزود: مجهز بودن دانشجویان به سلاح علم و دانش مهمترین راهبرد برای پیشرفت کشور است و باید همه در این حوزه تلاش مضاعف نمائیم.

در این مراسم چند برنامه نمایشی و طنز برای دانشجویان این دانشگاه برگزار شد که مورد استقبال قرار گرفت.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =