تکمیل مجتمع‌های فرهنگی بنیاد شهید کشور ۲۲۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

شهرکرد- ایرنا- مدیرعامل مووسسه فرهنگی، ورزشی و توانبخشی بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور گفت: برای تکمیل و راه‌اندازی مجتمع‌های فرهنگی، ورزشی و توانبخشی بنیاد شهید کشور بیش از۲۲۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

محمدرضا پورحاج رضایی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: هم‌اکنون در ۲۷ استان کشور مجتمع‌های فرهنگی ،ورزشی و توانبخشی از یک تا ۳ فاز راه‌اندازی شده است.

وی گفت: در برخی استان‌ها بخش‌های مختلف این مجتمع ها راه‌اندازی شده که  تکمیل و راه اندازی هر ۳ فاز این مجتمع در ۲۷ استان و همچنین راه‌اندازی مجتمع‌های جدید با توجه به وضعیت اقتصادی دولت نیازمند حمایت و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است.

پورحاج‌رضایی افزود: هم اکنون استان‌های قم، قزوین و مرکزی فاقد مجتمع‌های فرهنگی، ورزشی و توانبخشی هستند که برای راه‌اندازی هر مجتمع در این استان‌ها ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

به گفته وی، سالانه بیش از ۱۵۰ هزار نفراز جامعه ایثارگری و سایر اقشار از خدمات این مجتمع‌ها در سطح کشور بهره‌مند می‌شوند.

وی تکمیل و راه‌اندازی مجتمع‌های بنیاد شهید  و امورایثارگران را یکی از سیاست‌های سالجاری بنیاد شهید عنوان کرد و گفت: با توجه به مشکلات اعتباری دولت و همچنین در راستای سیاست‌ دولت در زمینه افزایش مشارکت بخش خصوصی، واگذاری و تکمیل مجتمع‌ها با مشارکت بخش خصوصی نیازمند است.

مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران چهارمحال و بختیاری نیز گفت: برای بهسازی و مرمت مرکز توانبخشی و درمانی در استان ۱۰ میلیارد ریال و همچنین برای تجهیز این مرکز درمانی بیش از ۷۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

فریبرز نجفی افزود: این اعتیارات  توسط بخش خصوصی در راستای خدمت‌دهی به جامعه ایثارگری و دسترسی آسان به خدمات رفاهی و تقویت روحیه جامعه ایثارگری هزینه شده است.

وی اظهارداشت: این درمانگاه شبانه‌روزی آماده خدمت‌رسانی به جامعه ایثارگری و سایر اقشار مردم استان درزمینه گفتاردرمانی، فیزیوتراپی، بینایی‌سنجی، شنوایی‌سنجی، ، دندانپزشکی، تجهیزات کاردرمانی ، اورژانس سرپایی ارتوپد و خدمات پزشکی  است.

به گزارش ایرنا، استان چهارمحال وبختیاری در طول ۸ سال دفاع مقدس ۲ هزار و ۴۰۰ شهید تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده است.

در دوران ۸ سال جنگ تحمیلی ۴۳ هزار و ۱۷۳ نفر آزاده و ۵۷۴ هزار و ۱۰۱ نفر جانباز شدند و مردم ایران در جنگ تحمیلی و دوران دفاع مقدس و دیگر حوادث تروریستی، ۲۳۰ هزار شهید را تقدیم انقلاب اسلامی کرده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =