اطلس پتانسیل‌های سرمایه‌گذاری دلگان رونمایی شد

زاهدان- ایرنا- فرماندار دلگان سیستان و بلوچستان گفت: برای نخستین بار از اطلس پتانسیل‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری این شهرستان با هدف جذب و تسهیل سرمایه‌گذاری و اعطای مشوق‌های خاص استانی رونمایی شد.

مجتبی شجاعی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم‌اینک برنامه حمایت و توجه به ظرفیت‌های تولید ترشیجات از محصولات بومی منطقه مانند لیموترش، بسته بندی و تولید تی بگ چای ترش، فرآوری و بسته بندی شیر و دوغ شتر، سورتینگ و بسته بندی خرما، تولید و بسته بندی صنایع دستی، تولید بلوک سبک، تولید پوشاک، بسته بندی حنا، تولید روغن موتور و تولید کیک و کلوچه مدنظر است. 
وی بیان کرد: با تدوین طرح‌های صنعتی، کشاورزی و معدنی گام‌های مهمی برای توسعه و رونق تولید منطقه برداشته شده است.
فرماندار دلگان گفت: هم‌اینک ۱۱ طرح در قالب هزار و ۲۰۰ صفحه سند شامل بیزنس پلاک، معرفی منطقه، توجیه اقتصادی، حجم اقتصادی، حجم سرمایه‌گذاری، حوزه برند سازی، هزینه‌ها و میزان سرمایه‌گذاری و درآمد طرح و غیره تهیه و تدوین شده است. 
وی بیان کرد: دولت آمادگی اعطای مجوزهای لازم برای تسهیلات کم بهره و واگذاری زمین در ناحیه صنعتی به صورت نیمه رایگان و حمایت از سرمایه‌گذاری را در دلگان دارد.
شجاعی افزود: نزدیکی به بنادر مهم ترانزیت کالا، وجود نیروی کار ماهر، موقعیت جغرافیایی خاص، معافیت‌های مالیاتی، امکان بهره‌برداری از تسهیلات با نرخ سود کمتر از مصوب شورای پول و اعتبار در کنار فرصت‌های منطقه از نقاط قوت دلگان به شمار می‌روند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =