برنامه‌های یکنواخت در جذب جوانان به آرمان‌های امام راحل موثر نیست

شهرری ـ ایرنا ـ معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان گفت: روش‌ و برنامه‌های یکنواخت فرهنگی به هیچ عنوان در جذب جوانان به آرمان‌های امام‌خمینی (ره) موثر نخواهد بود.

محمدمهدی تندگویان روز چهارشنبه در جلسه سیاستگذاری فعالیت‌های فرهنگی، هنری و تبلیغاتی آستان مقدس حضرت امام خمینی(ره) اظهار داشت: مسئولان کشور امروز نمی‌توانند از پشت درهای بسته برای جامعه جوان کشور برنامه‌ریزی کنند.

این مسئول تاکید کرد: برای جذب حداکثری جوانان به اندیشه و راه امام راحل باید خواسته‌های نسل چهارم انقلاب به شکل کارشناسی شده شناسایی و براساس آن برنامه ریزی شود.

وی ادامه داد: برای شناساندن اهداف، آرمان‌ها و برنامه‌های امام خمینی (ره) به نسل جوان کشور دیگر برگزاری نمایشگاه و سمینار پاسخگو نیست بلکه باید نشست‌های معرفتی همراه با نقد و تفهیم برگزار شود.

معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: برنامه فرهنگی حرم امام خمینی (ره) باید با شناخت دقیق از خواسته‌ و نیازهای جوانان به دنبال جذب حداکثری آنان باشد.

این مسئول با بیان اینکه امروز دشمنان با استفاده از فضای مجازی، جنگ نرم و تهاجم فرهنگی به دنبال تخریب اهداف و برنامه‌های امام راحل در میان جوانان هستند، افزود: برنامه‌های فرهنگی به خصوص برنامه جامع حرم امام خمینی(ره) باید طوری نگارش شود که جوانان نسبت به انقلاب و بنیانگذار آن علاقه و رغبت پیدا کنند.

تندگویان ادامه داد: متاسفانه امروز دشمنان نظام،  ناکامی‌ها کشور را به پای امام راحل می نویسند و همین امر موجب دلسردی جوانان و دوری آنان از اندیشه‌ها و تفکرات بنیانگذار کبیر انقلاب می شود.

وی با اشاره به اینکه فضای حرم امام راحل برای آموزش جوانان مناسب است، تصریح کرد: مسئولان حرم باید دوره‌های حرفه آموزی ویژه جوانان برگزار کنند تا آنان ضمن زیارت حضرت امام دوره آموزشی نیز بگذرانند.

جلسه سیاست گذاری فعالیت‌های فرهنگی، هنری و تبلیغاتی آستان مقدس حضرت امام خمینی(ره) امروز چهارشنبه با حضور قائم مقام آستان مقدس امام خمینی(ره) محمدعلی انصاری، محمد مهدی تندگویان معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان و جمعی از مسئولان نهادهای مختلف فرهنگی و اجتماعی در حرم امام خمینی(ره) برگزار شد.

سند جامع و راهبردی فعالیت های فرهنگی، هنری و تبلیغاتی حرم مطهر امام راحل با ۹ شرط به منظور اسکان و ایجاد آرامش زایران و شاخص های دیگر از جمله موضوع حمل و نقل،  توانمند سازی و اشتغال، الزامات ورود میهمانان غیر ایرانی،  اطلاع رسانی قوانین حرم و رعایت حجاب و آداب اسلامی در حال تدوین است.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =