طرح‌های استانداری‌ها باید متضمن تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری باشد

تهران - ایرنا - معاون اقتصادی وزیر کشور گفت: در راستای اجرای فرامین مقام معظم رهبری به منظور اولویت بندی مسائل مهم کشور، استانداری‌ها موظف شدند که ظرف مدت یک ماه، برنامه خود را برای توسعه استان در ۲ سال آینده که متضمن تحقق مطالبات مقام معظم رهبری باشد، تعیین و به وزارت کشور ارائه کنند.

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، بابک دین پرست اظهار داشت: مقام معظم رهبری در جلسه دیدار با اعضای هیات دولت در سی ام مرداد ماه سال جاری، بر اولویت بندی کردن مسائل مهم کشور و پیگیری حل آنها در دو سال باقی مانده از عمر دولت تاکید فرمودند.


 دین پرست افزود: مقام معظم رهبری قریب به مضمون فرمودند که زمان قابل توجهی برای در اولویت قرار دادن مسائل اصلی و حل آنها وجود دارد، پس رفع مشکلات تولیدکنندگان به عنوان رزمندگان جنگ اقتصادی با دشمن، بالاخص طولانی و پیچیده بودن فرایند فعال شدن واحدهای تولیدی ناشی از مقررات متعدد و دست و پاگیر باید با جدیت دنبال و حل و فصل شود.

معاون اقتصادی وزیر کشور اظهار داشت: ایشان در سخنان خود تاکید فرمودند که توجه به عدالت اجتماعی و ریشه‌کنی فقر و این که هدف صرفاً رشد اقتصادی نیست بلکه تولید ثروت باید به عدالت اجتماعی هم منتهی شود.

دین پرست اضافه کرد: در همین راستا، ریاست محترم جمهوری در اجرای بیانات معظم له و طی ابلاغیه ای به عنوان وزیر کشور مقرر فرمودند؛ استانداری‌ها ظرف مدت یک ماه برنامه خود برای توسعه استان در ۲ سال آینده را که متضمن تحقق مطالبات مقام معظم رهبری باشد، تعیین و به وزارت کشور ارائه کنند.

وی ادامه داد: طبق دستور رییس جمهوری هر استانداری موظف شد فهرستی از حداکثر سه طرح اولویت‌دار را که عملیاتی کردن آنها متضمن تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری باشد، تهیه کنند و در تعیین طرح‌های اولویت‌دار باید به چند شرط  مهم دقت کنند از جمله اینکه طرح ها مطالبه واقعی مردم باشند و همچنین محدودیت‌های مالی دولت در شرایط تحریم مد نظر قرار گیرد.

وی افزود: همچنان مقرر شده که استانداران ارتباط خود با نخبگان اجتماعی، اقشار و گروه‌های مختلف، دانشگاه‌های استان‌ها، فعالان اقتصادی و رسانه‌ها را گسترش داده و از همه ظرفیت‌ها برای شناسایی بهتر مسائل و راه حل ها، افزایش امید و انسجام اجتماعی، شناسایی راهکارهای مبارزه با رانت و فساد، بهبود مدیریت اقتصادی و افزایش تاب آوری اجتماعی و اقتصادی در برابر تحریم‌ها استفاده کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور خاطر نشان کرد: به منظور تحقق منویات مقام معظم رهبری و تاکید رییس جمهوری و دستور موکد وزیر کشور در این خصوص، مکاتبات لازم با استانداران سراسر کشور انجام و با پیگیری های انجام شده، برنامه های توسعه ای دو ساله و همچنین طرح های سه گانه اولویت دار استان‌های سراسر کشور دریافت و در ماه قبل برای استحضار رییس جمهوری ارسال شده و پیگیری های لازم به منظور تحقق برنامه ها و اجرای به موقع طرح ها در دستور کار دستگاه های ذیربط قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =