عمل به قانون فصل‌الخطاب برگزاری انتخابات است

تهران- ایرنا- فرماندار شهرستان ورامین گفت: عمل به قانون، فصل‌الخطاب برگزاری انتخابات است تمامی دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات موظفند تا در تمامی مراحل، قانون را ملاک عمل خود قرار دهند.

حسین کاغذلو روز چهارشنبه در جلسه هیأت اجرایی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و نخستین میاندوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: تمامی دست‌اندارکاران برگزاری انتخابات برای برگزاری با شکوه و قانونمند  این رویداد مهم سیاسی که در تراز نظام مقدس جمهوری اسلامی است باید تلاش و همت کرده و اصل بی‌طرفی و امانت‌داری در عرصه انتخابات را ملاک عمل خود قرار دهند.
وی با تاکید بر لزوم رعایت اخلاق در برگزاری انتخابات از سوی تمامی افراد گفت: برگزاری انتخابات در نظام مقدس جمهوری اسلامی به عنوان نماد مردم سالاری دینی، پایه و اساس نظام است که این مهم با مشارکت مردم محقق می‌شود لذا همه افراد موظفند تا توان خود را برای صیانت از آراء مردم که به فرموده رهبر معظم انقلاب، حق‌الناس است، صرف کنند.
وی افزود: مهمترین وظیفه وزارت کشور و فرمانداری‌ها، برگزاری دقیق و قانونمند انتخابات است لذا تمامی افراد موظفند تا با رعایت اصل بی طرفی، اعتماد مردم که مهمترین سرمایه اجتماعی است را جلب کرده و زمینه را برای حضو با شکوه مردم در روز انتخابات فراهم کند.
کاغذلو با اشاره به قانون ۴۲ انتخابات مجلس شورای اسلامی مبنی بر این که هیأت‌های اجرائی انتخابات مسئول صحت جریان انتخابات در حوزه انتخابیه هستند افزود: در مهلت نام نویسی از داوطلبین شرکت در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، ۵۳ نفر در حوزه انتخابیه ورامین، پیشوا و قرچک ثبت نام کردند که کار بررسی صلاحیت این افراد، در هیأت اجرایی آغاز شده است.
وی تصریح کرد: همزمان با ثبت نام از داوطلبان، فرایند استعلام از دستگاه‌های چهارگانه نیز آغاز شده و هیات‌های اجرایی صلاحیت داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را تا ۲۶ آذر انجام می‌دهند.
رئیس هیأت اجرایی انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه ورامین، پیشوا و قرچک گفت: تمامی پیش‌بینی‌های لازم برای جانمایی شعب اخذ رأی، بررسی شرایط شعب از نظر سطح دسترسی، اتصال به اینترنت، خطوط تلفن و امکانات سخت‌افزایش انجام شده و با نظر اعضای هیأت اجرایی و با در نظر گرفتن بافت جمعیتی، تعداد شعب اخذ رأی تعیین می‌شود.
انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز جمعه دوم اسفندماه امسال برگزار می‌شود.
حوزه انتخابیه ورامین،پیشوا و قرچک یک نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =