معاون اجرایی ارتش: حضور در مسابقات نظامی باعث سنجش توان ما می‌شود

تهران - ایرنا - معاون اجرایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، گفت: هدف از رفتن در مسابقات نظامی روسیه این است که از تجهیزات خوب استفاده کنیم و توان خود را بسنجیم و عامل بازدارنده برابر دشمنان باشیم.

سرتیپ محمد محمودی روز چهارشنبه در مراسم تجلیل از نفرات برتر مسابقات بین المللی نظامی روسیه، اظهار داشت: این مسابقات که در سطح نیروهای مسلح کشورهای مختلف برگزار می شود، خود یک عامل بازدارنده است.

وی با بیان این که کسی که به موقع و با کیفیت از سلاح خود استفاده کند در عرصه جنگ و نبرد هم پیروز خواهد شد، گفت: تلاش نیروهای ما در دستیابی به اهداف و کسب جایگاهی در خور جمهوری اسلامی ستودنی و ارزشمند است.

محمودی با اشاره به اینکه از مولفه های توان رزمی، نیروی انسانی، تحرک، ارتباط و هماهنگی بین نیروهای است، اظهار داشت: تیم‌های شرکت کننده در این مسابقات به نوعی خود را درگیر صحنه رزم می بینند و در واقع این مسابقات صحنه‌های نبرد را به تصویر می کشد.

وی با بیان اینکه پیامبر اسلام بر آموزش سه ورزش سوارکاری، تیراندازی و شنا تاکید کرده اند، گفت: امروز سوارکاری برابر با تخصص استفاده از نفربر، تانک و هواپیما است.

معاون اجرایی ارتش ادامه داد: هدف از رفتن در این مسابقات این است که از تجهیزات خوب استفاده کنیم و توان خود را بسنجیم و عامل بازدارنده برابر دشمنان باشیم.

محمودی یادآور شد: در دوران دفاع مقدس لشکر و تیپ و گردانی موفق بود که همه نفرات آموزش خوب دیده باشند و قدرت برتری خود را بر دشمن تحمیل کنند و در آن دوران هر جا که تحرک لازم را داشتیم دشمن زمین گیر می‌شد.

وی گفت: از تجربیات این مسابقات استفاده و بر قابلیت های نظامی ما در حوزه دریایی، زمینی و پدافندی و هوایی افزوده شود.

معاون اجرایی ارتش گفت: امیدواریم در سال‌های آینده در حجم گسترده‌تر و در رشته های بیشتر بتوانیم در این مسابقات بین المللی شرکت و افتخارآفرین باشیم.

جمهوری اسلامی ایران در مسابقات مردادماه بین المللی نظامی روسیه که مردادماه با ۱۳ تیم متشکل از ۴ تیم از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ۶ تیم از ارتش و ۳ تیم از نیروی انتظامی شرکت کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =