۲۰ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۲۷
کد خبرنگار: 1206
کد خبر: 83590759
۰ نفر

برچسب‌ها

فائقی: مدیران ورزش ایران جهانی فکر نمی‌کنند

تهران- ایرنا- معاون اسبق سازمان تربیت بدنی فکر و عمل مدیران کشور را جهانی ندانست و گفت: مدیران ما با آگاهی از شرایط کشور می‌دانستند، نمی توان تعهدات مالی (آندره‌آ استراماچونی) را از طریق مجاری رسمی برآورده کنند اما اقدام به بستن قرارداد کردند.

«سعید فائقی» روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا درباره فسخ یک‌طرفه قرارداد منعقد شده مابین استقلال و سرمربی ایتالیایی از سوی «آندره‌آ استراماچونی» گفت: مساله این نیست که پولش را ندادند و قهر کرد بلکه این نوعی توجیه است. موضوع استراماچونی در کشورش (ایتالیا) که پول‌های کثیف در آن جریان دارد و مافیا در آن دارای نفوذ است چیز عجیبی نیست و می‌توان گفت ماجرای استراماچونی در این اتفاقات گم بوده است.

معاون اسبق سازمان تربیت بدنی خاطرنشان کرد: باید ابتدا ابعاد این ماجرا را از زاویای مختلف مورد بررسی قرار داد تا دریابیم پول استراماچونی چگونه و به چه حساب بانکی در ایتالیا واریز شده و چه کسی آن را واریز کرده که دولت ایتالیا ناچار به برخورد با آن شده است. مدتها است پولی که از هر طرف یا واسطه به حساب‌های بین‌المللی واریز می‌شود مورد تحقیق مقام‌های رسمی آن کشور قرار می‌گیرد.

فائقی اضافه کرد: همانطور که ما عضویت در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را قبول کردیم تا همه فعالیت‌های هسته‌ای ما زیر نظر آژانس باشد، FATF نیز همین این کار را در حوزه مالی انجام می‌دهد. گروه ویژه اقدام مالی این اجازه را می‌دهد که اگر فرد یا گروهی بخواهند پولشویی انجام دهند و از طریق نامشروع ثروت جابجا کنند با آنان برخورد شود.

وی یادآور شد: مورد دیگر به تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان باز می‌گردد که مشکلات خاص خودش را دارد اما این مشکلات نباید به حوزه ورزش ارتباط پیدا کند. کمیته بین‌المللی المپیک، فدراسیون‌های جهانی و فیفا از سیاست جدا بوده و فعالیت‌های خود را فقط ورزشی عنوان می‌کنند؛ مدیران ورزشی می‌توانستند با مذاکره و پیگیری مشکلات این حوزه را برطرف کنند اما متاسفانه از انجام وظایف قانونی دریغ کردند.

معاون اسبق سازمان تربیت بدنی عنوان کرد: بحث تحریم‌ها علیه ایران از ابتدای انقلاب وجود داشته است و مربوط به امروز و دیروز نیست اما مدیران ورزشی ما باید با ایجاد رابطه و پیگیری مشکلات را حل می‌کردند تا خللی در برنامه‌های ورزشی ایجاد نشود.

فائقی در پایان گفت: مراوده مالی ما با جهان از چند طریق قانونی و غیررسمی انجام می‌شود. مدیران ورزشی ما جهانی فکر و عمل نمی‌کنند و گرنه این اتفاقات نباید در ورزش به آبروریزی ختم می‌شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =