اجلاسیه سراسری نماز در گرگان آغاز به‌کار کرد

گرگان - ایرنا - بیست و هشتمین اجلاسیه سراسری نماز صبح امروز پنجشنبه با قرائت پیام مقام معظم رهبری توسط آیت الله سیدکاظم نورمفیدی نماینده ولی فقیه در گلستان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان با موضوع "نماز و مدرسه" آغاز به‌کار کرد.

بعد از قرائت این پیام و سخنان نماینده ولی فقیه در گلستان، حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی رییس قوه قضائیه به عنوان میهمان ویژه به سخنرانی خواهد پرداخت.

تجلیل از دستگاه‌های برتر سال گذشته و فعالین نماز، سخنرانی محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش، حجت الاسلام محسن قرائتی رییس ستاد اقامه نماز کشور و هادی حق شناس استاندار گلستان از دیگر برنامه های این مراسم است.

ارائه مقالات برگزیده، میزگرد تخصصی نماز و مدرسه، قرائت تفاهم‌نامه ستاد اقامه نماز با استانداری گلستان و تجلیل از فعالین نماز از جمله دیگر برنامه های این اجلاسیه است.

اجلاسیه سراسری نماز هر سال در یک استان با موضوع و محوریتی خاص برگزار می شود.

برای اجلاسیه این دوره در گلستان، در بیش از یکصد شهر و ۷۶۰ منطقه آموزش و پرورش پیش اجلاسیه برگزار شده و بیش از ۱۵ هزار اثر با موضوعات مختلف نماز در قاب‌های مختلف هنری به دبیرخانه اجلاس ارسال شد.

این آثار در قالب فیلم، آثار هنری، کتاب، مقاله، ایده و تجربه، به راهکارهای موثر در خصوص رونق نماز در بین دانش آموزان، نقش طلاب و روحانیون در ترویج نماز، نقش معلمان و مدیران و نقش خانواده ها نسبت به گسترش فرهنگ نماز پرداخته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =