تعزیرات حکومتی اردبیل به ۷۵۴ پرونده تخلف صنفی رسیدگی کرد

اردبیل - ایرنا - مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل از رسیدگی به ۷۵۴ فقره پرونده تخلفاتی بعد از اجرای طرح هدفمندسازی و افزایش قیمت بنزین در این استان خبر داد.

علی رحیمی‌آذر روز چهارشنبه گفت: بعد از افزایش قیمت بنزین نظارت و بازرسی از واحدهای صنفی و خدماتی استان اردبیل افزایش یافته و در کمتر از یک ماه که از اجرای این طرح می گذرد ۲ هزار و ۶۰۸ مورد بازرسی از صنوف انجام شده است.

وی با بیان اینکه بازرسی‌ها در این مدت منجر به تشکیل ۷۵۴ فقره پرونده تخلفی شده ، افزود: در کمترین زمان ممکن به این پرونده‌ها رسیدگی و حکم لازم و قانونی صادر شده است.

وی با اشاره به تفکیک پرونده‌های تشکیل شده اظهارداشت: از این تعداد ۲۵۳ فقره پرونده در بخش گران‌فروشی، ۲۳۷ فقره پرونده در بخش عدم درج قیمت، ۴۱ فقره پرونده به خاطر عدم صدور فاکتور و ۷۲ فقره پرونده هم مربوط به تقلب بوده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل بیان‌کرد: بعد از رسیدگی دقیق، متخلفان در مجموع به پرداخت سه میلیارد و ۷۶۱ میلیون ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم شدند.

رحیمی‌آذر اضافه‌کرد: پرونده‌های ارجاع شده به این اداره کل حاصل تلاش ماموران و بازرسان اداره‌های صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف، بهداشت و درمان و نیروی انتظامی است و بازرسی‌ها در کنترل و تنظیم بازار، تاثیرگذار بوده است.

وی با بیان اینکه هیچ صنفی حق افزایش قیمت به بهانه گران شدن نرخ بنزین را ندارد، ادامه‌داد: هرگونه افزایش قیمت کالاها تخلف بوده و با متخلفان بدون اغماض برخورد قانونی خواهد شد.

رحیمی‌آذر از تشدید نظارت و بازرسی‌های مستمر و مداوم بر فعالیت‌های صنفی خبر داد و گفت: مردم هرگونه سوء استفاده احتمالی از جمله گران‌فروشی، کم‌فروشی و عرضه کالا خارج از شبکه توزیع را گزارش کنند.

او از بازرسان و ماموران تنظیم بازار خواست، با پیگیری و رسیدگی دقیق به گزارش‌ها و شکایت‌های مردمی، شاکیان را نسبت به برخورد قاطع با متخلفان اقتصادی مطمئن سازند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =