پیکر جوان ۲۰ ساله کرمانشاهی نجات‌بخش بیماران نیازمند عضو شد

کرمانشاه- ایرنا- «مهرداد هوکری» جوان ۲۰ ساله کرمانشاهی که به علت تصادف دچار مرگ مغزی شده بود، یازدهمین نفری بود که امسال جان چند بیمار نیازمند عضو را نجات داد.

مسئوول واحد فراهم‌آوری اعضا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: خانواده این جوان به دنبال وقوع این حادثه ناگوار تصمیم به اهدای اعضای بدن وی گرفتند تا مرگ جوان عزیزشان زندگی دوباره‌ای باشد برای بسیاری دیگر که تا آستانه مرگ پیش رفته‌اند.
دکتر بهناز کریمی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا با تقدیر از ایثار خانواده هوکری افزود: پیکر مهرداد هوکری پس از تایید پزشکان متخصص ساعت ۲:۳۰  روز دوشنبه هیجدهم آذرماه به بیمارستان امام خمینی (ره) تهران منتقل و پس از انجام عمل پیوند به کرمانشاه بازگردانده شد.

به گفته وی، مراسم تشییع پیکر این جوان امروز چهارشنبه بیستم آذرماه برگزار شد.

کریمی عنوان کرد: از بدن یک فرد مرگ مغزی شده می‌توان هشت عضو به بدن نیازمندان پیوند زد که در کرمانشاه هم اکنون امکان پیوند سه تا چهار عضو بدن وجود دارد.

وی تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون این یازدهمین مورد اهدای اعضا است که در کرمانشاه انجام شده است.

او اظهار داشت: در اهدای عضو هیچ وجهی دریافت و پرداخت نمی شود و افراد به جای دفن کردن اعضای عزیزان شان، آن را به نیازمندان اهدا می‌کنند و جان عده ای را نجات می دهند.

وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با تمام توان برای ارتقا و ترویج فرهنگ اهدای عضو می کوشد، گفت: مرگ مغزی منجر به مرگ قلبی می شود و ثابت شده افراد مرگ مغزی شده دیگر به زندگی باز نمی‌گردند.

وی از علاقه مندان به این امر خواست به صورت حضوری به اداره پیوند معاونت درمان دانشگاه واقع در بلوار شهید بهشتی ساختمان شماره ۲ دانشگاه مراجعه کنند و یا به سایت اهدای عضو به نشانی: www.ehda.ir مراجعه کنند.