سند جامع فرهنگی حرم امام راحل با نگاه به جوانان تدوین شود

شهرری ـ ایرنا ـ قائم مقام آستان مقدس امام خمینی (ره) با تاکید بر اینکه جوانان بیشترین مخاطب اندیشه‌ و آثار امام راحل هستند، گفت: تدوین سند جامع فرهنگی حرم بنیانگدار کبیر انقلاب باید براساس نگاه و آرای جوانان تدوین شود.

محمدعلی انصاری روز چهارشنبه در جلسه سیاست گذاری فعالیت‌های فرهنگی، هنری و تبلیغاتی آستان مقدس حضرت امام خمینی (ره) اظهار داشت: سند جامع فرهنگی حرم امام راحل باید با توجه به نگاه، انتظارات و با در نظر گرفتن انواع آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی حال حاضر جامعه و نظر جوانان و مردم تهیه شود.

وی با بیان اینکه برجسته کردن نقش جوانان در تدوین سند فرهنگی حرم باعث حضور فعالانه‌تر و شناخت بیشتر جوانان از اندیشه و آرای امام خمینی(ره) می شود، افزود: دست اندرکاران تدوین سند فرهنگی حرم امام راحل باید از وزارت ورزش و جوانان بخواهند که جوانان نخبه و فعال را در برای کمک در نگارش این سند به آنان معرفی کند.

انصاری با بیان اینکه در سند جامع فرهنگی حرم باید برای هر گونه برنامه از جمله تجدید میثاق، نوع برخورد با میهمانان داخلی و خارجی، توریست، گردشگران داخلی و نامگذاری نقاط مختلف حرم متد و روش خاصی تدوین شود، افزود: آرای امام راحل و تاریخ انقلاب باید در جای جای حرم برای مخاطبان نمایش داده شود.

وی تصریح کرد: تمامی نهادها و سازمان‌هایی که در امر تدوین سند جامع فرهنگی حرم امام خمینی(ره) مشارکت دارند باید با همگرایی و هم افزایی به دنبال انتخاب و تعیین بهترین روش در اجرای برنامه‌های فرهنگی و مذهبی در این مکان مقدس باشند.

انصاری با بیان اینکه طی ۳۰ سال گذشته با تلاش و پشتکار رهبر معظم انقلاب، مسئولان دولت‌های مختلف و کارکنان حرم امام راحل یک رویه و روش خاصی برای مدیریت برنامه‌ها و مناسبت‌ها در آستان مقدس ایجاد شده است، افزود: هم اکنون با ورود به چله دوم انقلاب باید برای این مکان مقدس سند جامع فرهنگی به عنوان نقشه راه ایجاد شود.

وی اضافه کرد: سند فرهنگی حرم باید برای مسلمانان شیعه، سنی، اهل کتاب و حتی مشرکانی که به حرم امام راحل پا می گذارند به عنوان زیارت و یا تفریح برنامه فرهنگی ویژه و متناسبی تدوین شود تا هیچ کسی از حرم بنیانگذار کبیر انقلاب بدون توشه خارج نشود.

انصاری یادآرو شد: برنامه‌های حرم باید طوری تدوین شود که اگر افرادی برای تفریح و گذران وقت هم می آیند تحت تاثیر فضای معنوی و اندیشه‌های امام راحل قرار بگیرند.

جلسه سیاستگذاری فعالیت‌های فرهنگی، هنری و تبلیغاتی آستان مقدس حضرت امام خمینی(ره) امروز چهارشنبه با حضور قائم مقام آستان مقدس امام خمینی(ره) محمدعلی انصاری، محمد مهدی تندگویان معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان و جمعی از مسئولان نهادهای مختلف فرهنگی و اجتماعی در حرم امام خمینی(ره) برگزار شد.

سند جامع و راهبردی فعالیت های فرهنگی، هنری و تبلیغاتی حرم مطهر امام راحل با ۹ شرط به منظور اسکان و ایجاد آرامش زایران و شاخص های دیگر از جمله موضوع حمل و نقل،  توانمند سازی و اشتغال، الزامات ورود میهمانان غیر ایرانی،  اطلاع رسانی قوانین حرم و رعایت حجاب و آداب اسلامی در حال تدوین است.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =