۲۰ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۰۳
کد خبرنگار: 2298
کد خبر: 83590682
۰ نفر

برچسب‌ها

نمایشگاه هنرهای صنایع دستی در شهرری گشایش یافت

شهرری - ایرنا - رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان ری از گشایش نمایشگاه هنرهای صنایع دستی در کاروانسرای شاه عباسی بازار عبدالعظیم (ع) به مدت یک ماه خبر داد.

امیر مصیب رحیم زاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این نمایشگاه با حضور ۳۵ هنرجو در قالب ۳۵ غرفه آثار خود در رشته های دوخت‌های الحاقی، حکاکی روی مس سفال، نقش برجسته، میناکاری، سراجی سنتی و تراش سنگ‌های قیمتی  در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده تا بازدیدکنندگان با توجه به سلایق و علایق خود صنایع دستی مورد نیاز و درخواستشان را تهیه کنند.

وی افزود: زمان بازدید از نمایشگاه هنرهای صنایع دستی هر روز در ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب خواهد بود که علاقه مندان و بازدیدکنندگان در این ساعات می‌توانند از آثار و هنرهای صنایع دستی دیدن کنند.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان ری به نقش و اهمیت برپایی نمایشگاه ها و بازارچه های فصلی اشاره و خاطرنشان کرد: برپایی بازارچه‌ سبب توسعه و رونق صنایع دستی شده که این عامل زمینه‌ای برای تشویق هنرمندان در تداوم هنرشان محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه شناسایی صنایع دستی و معرفی هنرمندان در بازارچه های فصلی انجام می شود، عنوان کرد: اشتغالزایی و کسب درآمد برای هنرمندان از مهمترین تاثیرات برپایی نمایشگاه‌های صنایع دستی به شمار می‌رود.

 شهرستان ری با جمعیتی در حدود یک میلیون نفر در جنوب پایتخت واقع شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =