قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) میراثی گرانبها برای کشور است

تهران- ایرنا- مسئول نمایندگی ولی فقیه در قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) گفت: مدیران و فرماندهان گذشته این قرارگاه میراثی گرانبها برای جامعه امروز به یادگار گذاشته‌اند که قابل قدردانی است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه، حجت‌الاسلام والمسلمین محمود دهقانی روز چهارشنبه در سیزدهمین همایش سراسری مدیران و مسئولین قرارگاه اظهار داشت: آنچه امروز به دست ما رسیده، ثمره تلاش فرماندهان، مدیران و همه افرادی است که با تلاش فراوان، میراثی گرانبها به یادگار گذاشته‌اند، بنابراین باید قدردان زحمات آنها باشیم.

وی با بیان اینکه تشکیل یک حکومت اسلامی و دینی ساده است اما تداوم و پایداری آن مشکل خواهد بود، افزود: فرهنگ، تمدن و نظام حکومتی نیازمند صیانت و نگهداری صحیح هستند تا پابرجا بمانند و به کمال برسند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)  با بیان اینکه عبودیت و بندگی خداوند متعال نخستین اصل در جهان‌بینی الهی است، بیان کرد: نظام اسلامی برای زمینه‌سازی همین اصل ایجاد شده است و دومین مورد رشد و تعالی جامعه است به این معنا که مسئولان کشور باید همواره این مسأله را در نظر داشته باشند که تمام وظایف آنها باید در راستای رشد جامعه باشد همچنین خدمت به مردم به عنوان سومین اصل جایگاه مهمی دارد.

تامین امنیت در جامعه اسلامی یک اصل است

دهقانی ادامه داد: تأمین امنیت جامعه اسلامی دیگر اصلی است که باید به آن توجه داشت زیرا جهان‌بینی توحیدی امنیت را برای جامعه ضروری می‌داند.

وی با اشاره به عمران و آبادانی جامعه به عنوان دیگر اصل حکومت‌داری در جهان‌بینی توحیدی خاطرنشان کرد: بر کارگزاران نظام فرض است کشور را بسازند و آباد کنند تا مردم از زندگی و رفاه لذت ببرند؛ باید از همه ظرفیت‌ها استفاده و چهارگوشه آن را آباد کرد تا زمینه‌ای دیگر برای رشد و تعالی مردم فراهم شود.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)  با بیان اینکه توجه بیشتر به فروع به جای اصول گام دیگری در راستای سقوط به شمار می‌رود، گفت: اگر شعار سال را که توسط رهبر معظم انقلاب مطرح فرموده‌اند و رونق تولید را به عنوان اولویت قرار داده‌اند فراموش کنیم یا به جای رشد و تعالی جامعه اسلامی، منافع حزبی و فردی  ملاک قرار گیرد، مشکلات اساسی به وجود می‌آید.

افکار عمومی مهمترین پایگاه و مرجع قدرت یک نظام هستند

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) با بیان اینکه اگر فرصت به انسان‌های با فضیلت و متعهد داده نشود، بروز مشکلات قابل پیش‌بینی است گفت: از فرمایش حضرت علی(ع) می‌آموزیم که باید کاملاً هشیار و بیدار باشیم، فروع را در اولویت قرار ندهیم و بر اصول پافشاری کنیم، در مدیریت جرأت داشته باشیم و به نیازمندهای جامعه توجه کنیم، از وضع موجود ارزیابی دقیقی داشته باشیم و برای معضلات راه حل منطقی ارائه دهیم.

دهقانی تاکید کرد: افکار عمومی مهمترین پایگاه و مرجع قدرت یک نظام هستند، بنابراین اگر کاری صورت بگیرد که افکار عمومی آسیب ببیند، ضرر بزرگی متوجه کشور خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =