کیک و بستنی‌های مشکوک در چابهار جمع آوری شد

چابهار- ایرنا- رییس مرکز بهداشت چابهار در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: محصولات کیک مشکوک به وجود قرص با پیگیری و هماهنگی مسوولان در سطح این شهرستان جمع‌آوری شدند.

دکتر بهروز دهقان روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پیرو انتشار تصاویری مبنی بر وجود قرص در برخی کیک‌ها و بستنی‌ها در بازرسی واحد بهداشت محیط مرکز بهداشت چابهار با اخذ دستور دادستان و با همکاری پلیس اماکن و اطلاعات تمامی محصولات کیک مشکوک به وجود قرص از انبارها، مراکز و دفاتر فروش جمع‌آوری شدند.

وی افزود: تا زمان انجام آزمایشات و مشخص شدن نتایج جهت حفظ و صیانت از سلامت شهروندان تمامی محصولات جمع‌آوری شده توقیف خواهند بود.

رییس مرکز بهداشت چابهار با بیان اینکه اولویت اصلی بهداشت و درمان حفظ و ارتقاء سلامت عمومی جامعه است، خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه موارد مشابه و یا شکایات بهداشتی با تلفن ۱۹۰ سامانه بهداشت محیط وزارت بهداشت تماس بگیرند.

این در حالیست که معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر نیز گفته است: اقدامات لازم در خصوص بررسی کیک‌های حاوی قرص در حال انجام است.

دکتر مینا آژوغ افزود: نمونه هایی که توسط شهروندان گزارش شده برای انجام آزمایشات تخصصی به آزمایشگاه مرجع سازمان غذا و دارو ارسال شده است که نتیجه آن پس از دریافت به اطلاع شهروندان خواهد رسید. 

یکی از شهروندان ایرانشهری نیز در تماس با خبرنگار ایرنا گفت:  ۲ عدد کیک برای فرزندم خریدم وقتی یکی از آنها را بازکردم داخل آن یک عدد قرص بود به همین دلیل دومی را بازکردم که داخل آن نیز قرص دیدم.

وی که خود را یاسر بامری معرفی کرد از مسوولان دست اندرکار بویژه بهداشت محیط و اداره استاندارد رسیدگی به این مساله را خواستار شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =