۳۸ محصول شرکت‌های فناور خراسان رضوی رونمایی شد

مشهد- ایرنا- ۳۸ محصول شرکت‌های فناور پارک علم و فناوری خراسان رضوی روز چهارشنبه در نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری استان در مشهد رونمایی شد.

رییس مراکز رشد پارک علم و فناوری خراسان عصر چهارشنبه در حاشیه این مراسم گفت: این تعداد محصول فناور توسط ۳۲ شرکت زیرپوشش پارک علم و فناوری استان به نمایش درآمده‌اند.

مهدی شریعتی افزود: این محصولات در زمینه‌های مختلف از جمله حوزه مکانیک، ماشین‌سازی، محصولات شیمیایی، نانو تکنولوژی و حوزه انرژی از جمله نفت، گاز، فناوری اطلاعات و ارتباطات، کشاورزی و صنایع غذایی و صنایع هوشمندسازی تولید شده‌اند.

وی با بیان اینکه امسال ۲ طرح در حوزه صنایع نفت و خطوط انتقال گاز مربوط به شرکت‌های فناور زیرپوشش پارک فناوری استان جزو ۱۰ طرح برتر مورد تقدیر انتخاب شده‌اند ادامه داد: محصولات و طرح‌هایی که در این نمایشگاه رونمایی می‌شوند اغلب بر اساس نیازهای موجود و اهمیت این محصولات تولید شده‌اند.

وی با اشاره به حمایت از طرح‌ها و ایده‌های نو در زمینه‌های مختلف در مجموعه پارک علم و فناوری خراسان گفت: تمام محصولات فناور تولیدی در شرکت‌های زیر مجموعه از سطح نوآوری ویژه برخوردار هستند.

شریعتی افزود: هم اکنون هشت مرکز رشد و یک مرکز امور موسسات در پارک علم و فناوری خراسان فعالیت دارد.

وی ادامه داد: محصولات فناور رونمایی شده آخرین محصولات تولیدی شرکت‌های زیر مجموعه پارک فناوری خراسان هستند.

 بیش از چهار هزار نفر در ۳۴۰ شرکت فناور و دانش بنیان در این پارک علم و فناوری فعالیت دارند.

پارک علم و فناوری خراسان وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری فعالیت خود را از سال ۱۳۸۱ با هدف افزایش ثروت در جامعه از طریق تشویق و ارتقای فرهنگ نوآوری و افزایش قدرت رقابت در میان شرکت‌ها و موسساتی که بر پایه علم و دانش فعال هستند آغاز کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =