نیکوکاران ۲۰۰ میلیارد ریال به دانشگاه کاشان کمک کردند

کاشان- ایرنا- مدیرعامل بنیاد حامیان دانشگاه کاشان از کمک ۲۰۰ میلیارد ریالی نیکوکاران شهرستان در نشست بنیاد حامیان خیرین به این دانشگاه خبر داد.

علی‌محمد الماسی روز چهارشنبه در این زمینه گفت: این میزان اعتبار برای ساخت و توسعه فضاهای آموزشی و پژوهشی دانشگاه کاشان مانند ایجاد بنیاد کارآفرینی، مرکز تحقیقات علوم قرآن و حدیث و طرح تصفیه خانه آب و فاضلاب دانشگاه هزینه می‌شود.

وی به ساخت ۳۰ هزار مترمربع فضای آموزشی با مشارکت خیران از زمان تاسیس بنیاد در دانشگاه کاشان اشاره کرد و افزود: بیش از سه هزار مترمربع فضای آموزشی، پژوهشی، خدماتی و رفاهی شامل مرکز مشاوره درمانی و آزمایشگاه زیست فناوری و خوابگاه با پیشرفت بیش از ۵۰ درصد در زمان حاضر در حال ساخت است.

مدیرعامل بنیاد حامیان دانشگاه کاشان بیان کرد: برای اجرای این طرح‌ها تاکنون بیش از ۲۰ میلیارد ریال از سوی خیرین هزینه شده و تکمیل آن به ۴۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

وی تعداد خیران دانشگاه‌ساز در کاشان را ۵۰ نفر برشمرد و اضافه کرد: دانشگاه کاشان در جذب خیران توانسته رتبه نخست را در کشور به خود اختصاص دهد و خوشبختانه در نخستین کتاب حامیان آموزش عالی از ۹۰ نفر، نزدیک به ۱۸ نفر از اهالی این خطه هستند. 

الماسی با اشاره به نقش و تلاش مهم خیران در توسعه علمی، آموزشی و پژوهشی دانشگاه کاشان یادآور شد: خیران جز ساخت فضاهای آموزشی، با سرمایه‌گذاری نقش بسزایی در توسعه امور پژوهشی مانند بنیاد کتاب مطهر، بنیاد نخبگان سعیدی، صندوق قرض‌الحسنه فاطمه الزهرا (س) و سایر فعالیت‌های این دانشگاه دارند.

نزدیک به ۹ هزار نفر دانشجو در ۲۰۰ رشته گرایش دانشگاه کاشان در قالب ۱۱ دانشکده و ۱۲ پژوهشکده به تحصیل اشتغال دارند.

کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۵ هزار نفر در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =