درمانگاه تخصصی شکاف لب و کام در بیمارستان ابوذر اهواز بهره‌برداری شد

اهواز - ایرنا - درمانگاه تخصصی شکاف لب و کام روز چهارشنبه در کلینیک ویژه تخصصی ، آموزشی درمانی بیمارستان کودکان ابوذر اهواز بهره‌برداری شد تا امیدها برای درمان کودکان به این نارسایی مادرزادی در خوزستان زنده‌ شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا در این آیین رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت:با راه اندازی درمانگاه تخصصی شکاف لب و کام در بیمارستان ابوذر ، از اعزام کودکان مبتلا به این نارسایی به استان های دیگر جلوگیری می‌شود.
فرهاد ابول نژادیان با بیان اینکه نظام سلامت مستلزم حمایت است بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی اهواز برای ارایه خدمات درمانی بیشتر در خوزستان  تلاش خواهد کرد تا هزینه های درمانی مردم کاهش یابد.
وی با تقدیر از دست اندرکاران راه اندازی درمانگاه تخصصی شکاف لب و کام که با کمک خیران به سرانجام رسید از رییس پیشین دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز که به گفته وی پیگیری زیادی برای راه اندازی این درمانگاه انجام داده تقدیر کرد.
در این آیین اعلام‌شد برای راه اندازی و تجهیز درمانگاه تخصصی شکاف لب و کام در طبقه سوم کلینیک ویژه تخصصی ، آموزشی درمانی بیمارستان کودکان ابوذر اهواز ۱۵میلیارد ریال اعتبار دولتی و مردمی هزینه شده‌است.
تاکنون درمانگاه های تخصصی لب و کام در شیراز ، اصفهان ، تهران و همدان راه اندازی شده است.
والدین نوزادان و کودکانی که با شکاف لب و کام رو به رو هستند در تغذیه ، گفتار ، دندان و فک ، شنیداری و اختلال در آرایش ظاهر فرزندان خود با مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنند.
از تعداد کودکان خوزستانی که با نارسایی و اختلال در لب و کام روبه رو هستند اطلاع دقیقی در دست نیست.
دکتر کلانتر هرمزی فوق تخصص جراحی که اصالت رامهرمزی دارد همراه تیم پزشکی هر از چند ماهی برای اعمال جراحی رایگان لب و کام کودکان و نوزادان به خوزستان سفر می کند.هزینه درمانی نوزادان مبتلا به شکاف لب و کام بسیار سنگین‌است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =