گرگان میزبان حساس‌ترین بازی‌ لیگ بسکتبال مردان و زنان

گرگان - ایرنا - حساس‌ترین بازی هفته دوازدهم مرحله مقدماتی لیگ برتر بسکتبال مردان و هفته چهارم لیگ برتر زنان کشور فردا پنجشنبه به میزبانی گرگان و با جدال تیم‌ها برای رسیدن به صدر جدول رده بندی برگزار می‌شود

در لیگ برتر مردان که از ساعت ۱۶ و ۱۵ دقیقه آغاز می شود، تیم شهرداری گرگان با اتکا به توان فنی بازیکنان و حمایت هواداران امیدوار است پتروشیمی بندرامام تیم اول جدول رده بندی را با دستان خالی بدرقه کند.

یکی دیگر از دلایل حساسیت‌ این مسابقه حضور سرمربی تیم ملی بسکتبال ایران (مهران شاهین‌طبع) بر روی نیمکت شهرداری گرگان و دستیارش در تیم ملی (فرزاد کوهیان) بر روی نیمکت پتروشیمی بندرامام است.

شاگردان مهران شاهین‌طبع در حالی فردا مقابل یاران فرزاد کوهیان قرار می‌گیرند که با یک بازی کمتر، کسب ۹ برد و یک باخت و مجموع ۱۹ امتیاز در رده دوم قرار دارند و شاگردان کوهیان با ۱۱ بازی، ۱۰ برد و یک باخت با مجموع ۲۱ امتیاز در مکان نخست ایستاده اند.

شهرداری گرگان اگر در بازی فردا به پیروزی برسد با توجه به کسب یک امتیاز توسط پتروشیمی، به صدر جدول نخواهد رسید اما با توجه به انجام یک بازی کمتر نسبت به حریف، از بخت رسیدن به رده اول لیگ برخوردار خواهد بود.

از سوی دیگر رویارویی شاهین‌طبع با تیم قدیمی خود می‌تواند به زیبایی‌و حساسیت‌های این بازی کمک کند.

از نکات مشترک ۲ تیم در این فصل، پذیرش تنها شکست آن ها برابر مهرام تهران است که پتروشیمی بندرامام در هفته هشتم و شهرداری گرگان در هفته نهم مقابل این تیم تهرانی تسلیم شدند.

تعقیب کننده این ۲ تیم تا پایان هفته یازدهم به ترتیب تیم‌های شیمیدر قم، پالایش نفت آبادان و مهرام تهران هستند که هر کدام با انجام ۱۱، ۱۰ و ۱۰ بازی به ترتیب با کسب ۱۹، ۱۸ و ۱۸ امتیاز در رده‌های سوم تا پنجم قرار دارند.

همچنین از سری رقابت‌های بسکتبال لیگ برتر زنان باشگاه‌های کشور در گروه الف، حساس‌ترین بازی هفته آخر دور رفت ساعت ۱۱ فردا در گرگان بین تیم‌های دختران شهر گرگان و آسمان سترگ سپهرداد تهران در خانه بسکتبال گرگان برگزار می شود.

در این بازی تیم گرگان در شرایطی میزبان حریف خواهد بود که با انجام چهار بازی، ۳ برد و یک باخت و کسب هفت امتیاز پس از تیم نامی‌نو اصفهان در مکان دوم جدول رده‌بندی قرار دارند.

تیم آسمان سترگ سپهرداد تهران هم با کسب همین نتایج به علت تفاضل گل کمتر در رده سوم جدول قرار گرفته است.

برنده این دیدار می‌تواند عنوان نایب قهرمانی نیم فصل این گروه را به دست آورد.

از نکات جالب توجه برای تیم بسکتبال دختران شهر گرگان، می توان به سه برد آنان در بازی‌های خارج از خانه و برابر تیم‌های تهرانی شکلی، پاز و ستاد شرکت ملی گاز اشاره کرد و تنها باخت آنها هم در خانه مقابل نامی نو اصفهان رقم خورد.

لیگ برتر بسکتبال مردان کشور با حضور ۱۴ تیم در یک گروه و لیگ برتر زنان با حضور ۱۲ تیم در ۲ گروه ۶ تیمی برگزار می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha