تولید علم و دستیابی به فناوری نوین ؛ ثروت آفرین است

رشت - ایرنا - فرماندار شهرستان رشت گفت: تولید علم و دستیابی به فناوری نوین و پیشرفته می تواند ، ثروت ایجاد کند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، میرشمس مومنی زاده شامگاه چهارشنبه در همایش تجلیل از محققان و پژوهشگران در فرمانداری شهرستان رشت اظهار داشت: ضمن این که تولید علم و دستیابی به فناوری می تواند قدرت ملی را موجب شود و رفاه و آسایش برای مردم خلق کند.

وی با بیان اهمیت پژوهش و ضرورت توجه به آن خاطرنشان کرد: پژوهش ها و تحقیقات باید کاربردی بوده و مسایل و مشکلات جامعه را مرتفع کند.

فرماندار شهرستان رشت با تبریک هفته پژوهش و قدردانی از پژوهشگران حاضر در این مراسم خاطر نشان کرد: تحقیق و پژوهش بسیار حائز اهمیت است، بنابراین برگزاری همایش تجلیل از پژوهشگران و قدردانی از تلاش های آنان را وظیفه می دانم.

وی یادآور شد: برگزاری این همایش در واقع قدردانی از مقام و منزلت پژوهشگران، محققان، فناوران و ادای احترام به آنان است.

وی در ادامه سخنانش با گرامیداشت یاد و خاطره زنده یاد پروفسور فضل الله رضا دانشمند برجسته ایرانی (گیلانی) در حوزه مهندسی برق و ریاضیات بیان داشت: از مدیرکل آموزش و پرورش گیلان و همکارانشان که مراسم ویژه ای برای بزرگداشت این سرمایه ارزشمند ملی کشور و استانمان برگزار کردند، قدردانی می کنم.

وی اظهار داشت: به شورای اسلامی و شهرداری رشت پیشنهاد می کنم که یکی از معابر خوب در این کلانشهر را به نام پروفسور فضل الله رضا نامگذاری کنند.

پروفسور فضل الله رضا، دانشمند برجسته ایرانی در حوزه مهندسی برق و ریاضیات اخیرا در سن ۱۰۵ سالگی بدرود حیات گفت.

در این مراسم جمعی از پژوهشگران برتر شهرستان رشت تجلیل شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =