موادمخدر و فضای مجازی تهدید جدی برای جوانان است

زاهدان- ایرنا- معاون سیاسی اجتماعی فرماندار ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: یکی از تهدیدات جدی برای جوانان موادمخدر و فضای مجازی است که باید تدابیر ویژه‌ای برای این مساله از سوی مسوولان اندیشیده شود.

محمدرضا هاشمزهی روز چهارشنبه در ستاد ساماندهی امور جوانان ایرانشهر اظهار داشت: امروزه نسل جوان جامعه با تهدیدهایی از قبیل خطر اعتیاد و گرایش به مصرف موادمخدر، بیکاری، افسردگی و استفاده بیشاز حد از شبکه‌های اجتماعی رو به رو هستند.

وی بیان کرد: جوانان ما در حوزه آسیب‌های اجتماعی نیاز مبرم به آموزش‌های فراگیر، راهنمایی و مشاوره در حوزه‌های تحصیلی، خانواده، موادمخدر، فضای مجازی و دیگر مباحث فرهنگی و اجتماعی دارند که دستگاه‌های متولی امور جوانان می‌بایست با برنامه‌ریزی مناسب در جهت رفع نیازهای روحی و روانی آنان گام بردارند.

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار ایرانشهر روابط سالم و عاطفی والدین با جوانان و نوجوان را زمینه ساز عدم گرایش افراد به سمت اعتیاد دانست و افزود: نتایج پژوهش‌های گوناگون نشان می‌دهد نوجوانانی که از بودن در کنار خانواده‌شان احساس رضایت و خشنودی داشته و روابط صمیمی و گرمی بین اعضای خانواده و والدین برقرار است کمتر گرفتار سیگار ، الکل و انواع مخدرها شده‌اند. 

 در این نشست در خصوص نقش سمن‌ها و ورود جدی آنها در بحث کاهش آسیب‌های اجتماعی اعتیاد و فضای مجازی، برگزاری کارگاه‌های آموزشی با موضوع فضای مجازی و اعتیاد توسط دستگاه‌های ذیربط ، برگزاری مراسمات فرهنگی و هنری با هدف پر کردن اوقات فراغت، توجه شهرداری و دهیاری‌ها به گسترش و توسعه فضاهای تفریحی و  ورزشی تصمیماتی اتخاذ شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =