۲۰ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۱۰
کد خبرنگار: 851
کد خبر: 83590555
۰ نفر

برچسب‌ها

تاسیسات گردشگری گیلان از افزایش نرخ مصوب منع شدند

رشت- ایرنا- مدیرکل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی گیلان با صدور اعلامیه ای به تمامی واحدها و تاسیسات گردشگری ، صاحبان آنان را از افزایش نرخ های مصوب منع کرد.

شهرود امیرانتخابی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس مصوبات کارگروه تنظیم بازار و کمیسیون هماهنگی امور تعزیرات هیچ کدام از واحد های گردشگری مجاز به افزایش قیمت ها نبوده و صرفا مجاز به دریافت هزینه طبق نرخنامه مصوب ابلاغی هستند.
وی با بیان اینکه نظارت بر تأسیسات گردشگری و اسکان ،بیش از پیش صورت خواهد گرفت، افزود :هرگونه افزایش نرخ مصوب ابلاغی به تاسیسات گردشگری استان تخلف بوده و مطابق قوانین با واحد های متخلف برخورد می شود.
وی، با اشاره به تعیین مواضع و اهداف اداره کل در حوزه گردشگری  در راستای توسعه گردشگری داخلی و خارجی به این نکته اشاره کرد که برای جذب گردشگر خارجی نیاز به ثبت میراث در فهرست آثار جهانی و شناخت بهتر در سطح بین المللی از استان است.
امیرانتخابی توسعه سفرهای داخلی ، رونق گردشگری داخلی و ایجاد رقابت سالم در جذب گردشگران و بالا بردن سطح کمی و کیفی سفرها را از سیاست های وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری  اعلام کرد .
گیلان دارای دو هزار و ۳۱۹ تاسیسات گردشگری شامل ۱۰۲ هتل، ۳۳ هتل آپارتمان، ۸۰ مجتمع گردشگری، ۴۹ مهمانپذیر، یک هزار و ۶۲۵ خانه مسافر، ۳۰ مجتمع سرگرمی تفریحی، ۲۱ اقامتگاه بومگردی، ۳۶۰ مجتمع بین راهی، یک اسکله مسافربری دریایی و ۲۸ اسکله گردشگری دریایی است
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =