طرح امداد و نجات هلال احمر اردبیل با بیش از ۹ هزار نفر روز اجرا می‌شود

اردبیل - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: طرح امداد و نجات زمستانی جمعیت هلال احمر استان با ۹ هزار و ۱۸۰ نفر روز اجرا می‌شود.

رامین معبودی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طرح امداد و نجات زمستانی جمعیت هلال احمر استان از ۲۰ آذر ماه تا ۲۰ اسفند ماه همزمان با سراسر کشور اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه در این طرح ۱۷ پست امداد و نجات در استان فعال خواهند بود، تشریح‌کرد: ۱۲ پایگاه ثابت، چهار پایگاه موقت و یک پایگاه کوهستان در این طرح فعال بوده و به هموطنان خدمات ارائه می کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: جمعیت هلال احمر استان با ۴۴دستگاه خودرو در این طرح مشارکت دارند که شامل ۱۸ دستگاه آمبولانس، ۱۲ دستگاه خودرو ست نجات و ۱۳ دستگاه خودرو پشتیبان و یک دستگاه خودرو آرگو می‌باشد.

وی با اشاره به اینکه انتظار می‌رود هموطنان با رعایت اصول استاندارد و رعایت نکات ایمنی در مباحث پیشگیری از حوادث، سفر ایمنی داشته باشند، اضافه‌کرد: جمعیت هلال احمر در آمادگی کامل به سر می‌برد و مرکز کنترل و هماهنگی عملیات اضطراری استان (EOC) جهت کنترل و هماهنگی حوادث با تعامل بین سازمانی با مراکز کنترل حوادث ارگان‌های مرتبط آماده‌باش بوده و به صورت شبانه‌روزی فعالیت می‌کند.

او اضافه‌کرد: تیم واکنش سریع جمعیت هلال احمر استان اردبیل نیز در طول طرح آماده‌باش خواهند بود.

معبودی با اشاره به اینکه شماره اضطراری ۱۱۲ ندای امداد جمعیت هلال احمر به صورت شبانه‌روزی برای پاسخگویی آماده است، تشریح کرد: هموطنان با گوشی‌های بدون سیم کارت و بدون شارژ ریالی هم می‌توانند با این شماره تماس بگیرند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =