۲۷۰۰ دانش‌آموز  شهرستان دشتی زیر پوشش طرح دهان و دندان قرار گرفتند

بوشهر- ایرنا- سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی استان بوشهر گفت: ۲ هزار و ۷۰۰ دانش‌آموز این شهرستان زیر پوشش طرح دهان و دندان عاری از پوسیدگی قرار گرفتند.

پرویز احمدی روز چهارشنبه درگفت  و گو با  ایرنا افزود: به تازگی برنامه‌های متعددی از جمله طرح دندان‌های عاری از پوسیدگی در حوزه سلامت دهان و دندان با رویکرد پیشگیرانه اجرا شده که نتایج و آثار مثبت زیادی از این برنامه‌ها در سال‌های ‌آینده  نمایان می‌شود.

وی اضافه کرد: در زمان حاضر  طرح دندان‌های عاری از پوسیدگی ویژه دانش‌آموزان پایه‌های ششم ابتدایی و هفتم متوسطه در شهرستان دشتی در حال اجراست.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی یادآورشد: در طرح پس از رفع مشکل دندان دانش‌آموزان، برای آنان گواهی دندان عاری از پوسیدگی صادر می‌شود.

احمدی اضافه کرد: درطرح دندان‌های عاری از پوسیدگی خدماتی مانند معاینه دهان و دندان، فیشورسیلانت، ترمیم، کشیدن دندان،  پالپوتومی و درمان پالپ زنده، جرم‌گیری و بروساژ به دانش‌آموزان ارائه می‌شود.

وی تاکید کرد: دانش‌آموزان باید سلامت دهان و دندان را به‌عنوان یکی از مهم‌ترین اولویت‌های سلامت خود قرار داده و با دندان‌پزشکان و کارشناسان حوزه سلامت دهان و دندان در اجرای هر چه‌ بهتر طرح عاری از پوسیدگی همکاری لازم را داشته باشند.

شهرستان دشتی با ۸۶ هزار نفر جمعیت در۸۰ کیلومتری جنوب بوشهر واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =