۲۰ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۲۵
کد خبرنگار: 1449
کد خبر: 83590533
۱ نفر

برچسب‌ها

منبت به کالبد درختان خشک ملایر جان می‌دهد

همدان- ایرنا- رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری ملایر گفت: طرح منبت‌کاری روی درختان خشک شهر آغاز شده و نقش‌تراشی این هنر به درختان خشکیده جانی دوباره می‌بخشد.

مهدی بهرامی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: منبت‌کاری نخستین درخت خشکیده در بلوار مبل و منبت شهید مطهری به اتمام رسیده است و منبت‌کاری چهار اصله درخت نیز در دیگر نقاط شهر در حال انجام است.

وی با بیان اینکه این اقدام توسط هنرمندان ملایری در دست اجرا است افزود: این آثار هنری با تفکر هنری و دستان یک استاد هنرمند و خوش ذوق ملایری خلق می‌شود که اقدامی ارزشمند برای ارج نهادن به هنرمندان است.

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری ملایر خلق این آثار هنری در منظر شهری را در ایجاد محیطی آرامش‌بخش، زیبا و پویا برای شهروندان اثرگذار دانست و خواستار حفظ و نگهداری این آثار توسط شهروندان ملایری شد.

بهرامی با اشاره به ارزش خلق این آثار هنری گفت: درختان در کنار فواید زیست محیطی، بهترین منظره را در محیط ایجاد می‌کنند و در هر فصل نمایی زیبا از رنگ و طرح درختان در معرض تماشای مردم قرار می‌دهند.

وی اظهار داشت: در برخی موارد به دلایل اجتناب‌ناپذیر با خشک شدن برخی از درختان سطح شهر مواجه می‌شویم که برای زنده نگه داشتن این هنر و همچنین جهانی شدن هنر منبت ملایر، منبت‌کاری روی درختان خشک را طراحی کردیم.

رییس سزمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری ملایر اجرای این طرح را در راستای ملی شدن منبت ملایر و اینکه زیباسازی، نصب المان و نامگذاری میادین و معابر یکی از الزامات جهانی شدن منبت ملایر است، عنوان کرد.

بهرامی با بیان اینکه یکی از ملزومات ایجاد آرامش و لذت بردن از زندگی شهری، بهره‌گیری از وجود آثار هنری است، افزود: به همین منظور با بهره‌گیری از تخصص هنرمندان منبت‌کار ملایری، نقش‌تراشی روی تنه خشک شده درختان ایجاد می‌شود.

وی همچنین به نصب بنر گواهی ثبت شهر ملی منبت در ورودی شهر بر روی پایه‌های پل انقلاب و ۱۳ استند فلزی در بلوار مبل و منبت شهید مطهری اشاره کرد.

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری ملایر ادامه داد: ملایر با داشتن برند شهر جهانی انگور و شهر ملی منبت می‌تواند زمینه حضور سرمایه‌گذاران مختلف را در این منطقه فراهم کند و سبب رونق گردشگری و اشتغالزایی شود.

بهرامی گفت: سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری ملایر تلاش می‌کند با زیباسازی سطح شهر زمینه حضور گردشگران را مهیا و با ارتقای برخی شاخص‌ها توسط شهرداری، ملایر را برای جهانی شدن منبت آماده کند.

سال ۹۵ ملایر به عنوان شهر ملی منبت ثبت شد و پرونده جهانی شدن آن نیز در دست پیگیری و اقدام است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha