دستگاه‌های امدادی برای خدمات‌رسانی در فصل زمستان آماده باشند

قزوین – ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: دستگاه‌های امدادی و خدماتی باید با توجه به وظایف ذاتی خود برای مقابله با حوادث احتمالی برنامه‌ریزی کرده و آمادگی لازم را در این زمینه داشته باشند.

محمد قاسمی روز چهارشنبه در مراسم رزمایش ترافیکی طرح زمستانی، اظهار داشت: دستگاه قضا بر اساس وظیفه ذاتی خود تلاش‌های فراوانی را در جهت حفظ حقوق مردم در سال‌های اخیر انجام داده است که تشکیل کمیسیون پیشگیری از سوانح جاده‌ای یکی از همین فعالیت‌ها به شمار می‌رود.

وی افزود: هزینه پیشگیری از حادثه نسبت به هزینه‌ای که پس از حادثه و بحران اتفاق می‌افتد بسیار کمتر است به همین سبب ضرورت دارد که با برنامه‌ریزی دقیق از وقوع بحران و حادثه جلوگیری کنیم.

قاسمی عنوان کرد: تلاش دستگاه‌های امدادی و اطلاع‌رسانی و همچنین حضور پلیس سبب کاهش چشمگیر حوادث در استان قزوین شده اما لازم است این حوادث ناگوار جاده‌ای به صفر برسد.

دادستان گفت:وقوع تصادف جاده‌ای تبعات اجتماعی فراوانی دارد و اگر در این حوادث سرپرست خانوار جان خود را از دست بدهد یک خانواده با بحران مواجه می‌شوند.

وی افزود: استان قزوین به‌عنوان شاهراه کشور روزانه آمار بالایی از ترددها را به خود اختصاص می‌دهد به همین سبب ضروری است ایمنی در سطح جاده‌های استان افزایش‌ یابد تا هم‌وطنان در کمال ایمنی و سلامت سفر کنند.

این مسئول گفت:البته با توجه به برودت هوا و نزدیک شدن به فصل زمستان لازم است که خانواده‌ها تا حد ممکن از مسافرت‌های غیرضروری پرهیز کنند تا از بروز حوادث ناگوار در این ایام کاسته شود.

کاهش تلفات جاده‌ای نشان دهنده پویایی دستگاه‌های امدادی است

مدیرکل دفتر فنی استانداری قزوین نیز در این مراسم اظهار داشت: زحمات دستگاه‌های امدادی و خدمات پلیس باعث شده که آمار کشته‌شدگان جاده‌ای استان قزوین نسبت به سایر استان‌ها تفاوت چشمگیری داشته باشد.

پیمان پیرمرادی با اشاره به اینکه کاهش آمار پلکانی تصادفات جاده‌ای در استان قزوین امری اتفاقی نیست، افزود: این کاهش تلفات جاده‌ای نشان از پویایی دستگاه‌های امدادی و پلیس دارد که باید قدردان آن بود.

پیرمرادی گفت: بیشتر تصادفات جاده‌ای در ۳۰ کیلومتری شهرها اتفاق می‌افتد درحالی‌که لازم است نقاط حادثه‌ خیز شناسایی‌ شده و برای تغییر این نقاط به کم‌خطر تمهیدات لازم اندیشیده شود.

مدیر کل دفتر فنی استانداری قزوین با اشاره به اینکه نیروهای اورژانس تلاش می‌کنند در حداقل زمان ممکن خود را به محل حادثه برسانند، اضافه کرد: بهتر است نیروهای پلیس استان قزوین نیز کمک‌های اولیه را آموزش ببینند زیرا در صورت وقوع یک حادثه تنها زمان بسیار کوتاهی برای نجات بیمار وجود دارد.

۳۵۰ راهدار در جاده‌های قزوین آماده خدمت‌رسانی به مردم هستند

مدیرکل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای استان قزوین نیز در این مراسم اظهار داشت: ۳۵۰ راهدار با ۳۰۰ دستگاه خودروی مخصوص در فصل زمستان، آماده خدمت‌رسانی به مسافران هستند.

جواد حق لطفی گفت: قرارگاه زمستانی راهداری و حمل‌ و نقل جاده ای در سطح استان تشکیل‌ شده است و ۳۰ گروه در ۲۴ پایگاه در سطح استان مستقر هستند.

وی با اشاره به اینکه از بیستم آذرماه تا بیستم اسفندماه طرح رزمایش زمستانی آغاز می‌شود، گفت: تاکنون چهار مرحله عملیات بازگشایی و برف‌روبی در جاده‌های استان انجام‌ شده و پنج هزار تن نمک‌پاشی در این مسیرها صورت گرفته است.

حق لطفی عنوان کرد: از ۶ هزار و ۷۰۰ کیلومتر راه در کل استان قزوین هزار کیلومتر گردنه‌های برفی و صعب‌العبور هستند که به سبب کولاک شدید باید همه همکاران ما به‌ صورت شبانه‌روزی تلاش کنند تا مسیری امن را برای مسافران فراهم نمایند.

حق لطفی با بیان اینکه اگر روش برخورد خود با حادثه را مدیریت نکنیم قطعاً تبدیل به بحران می‌شود، عنوان کرد: تصمیم‌گیری درست در زمان بحران می‌تواند از وقوع یک فاجعه جلوگیری کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =