معاون استاندار چهارمحال و بختیاری:مقابله با آسیب‌های اجتماعی نیازمند بسیج همگانی است

شهرکرد- ایرنا- معاون سیاسی امنیتی استاندار چهارمحال و بختیاری مقابله با آسیب‌های اجتماعی در جامعه نیازمند بسیج همگانی است و گفت:.در حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به خصوص اعتیاد در سطح استان اقدامات و برنامه‌های مطلوبی اجرا شد، اما در حوزه مقابله و پیشگیری نیاز به فرهنگ‌سازی و فعالیت بیشتر است.

جعفر مردانی روز چهارشنبه در آیین افتتاح طرح یاریگران زندگی در مدارس استان به نقش رسانه‌ها، مطبوعات، آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها ، ائمه جمعه و جماعات در حوزه پیشگیری و مقابله با آسیب‌های اجتماعی تاکید کرد و افزود: حوزه پیشگیری نیاز به تعامل ،همکاری و همراهی همه متولیان دارد.

وی اظهار داشت: اجرای طرح یاریگران زندگی در بین دانش‌آموزان به عنوان یک قشر عظیم از جمعیت استان یک گام مثبت در حوزه پیشگیری است .

به گفته وی، وجود ۲۰۶ هزار دانش‌آموز، ۱۵ هزار فرهنگی و خانواده‌های این افراد می‌تواند در راستای مقابله و پیشگیری یا اقدام تاثیرگذار باشد.

مردانی به تولید سالانه بیش از ۲ هزار تن مواد مخدر در کشور افغانستان در همسایگی ایران به عنوان یک تهدید اشاره کرد و گفت: مقابله با این بلای خانمانسوز ، آموزش، پیشگیری و فرهنگ‌سازی از رده‌های سنی پایین در کشور می‌طلبد.

طرح یاریگران زندگی برای نخستین بار در سطح مدارس استان چهارمحال  و بختیاری اجرا می‌شود، این طرح در ۲۰ درصد مدارس استان که در مناطق پرخطر و در معرض اسیب هستند به صورت ویژه و خاص اجرایی می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =