۲۰ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۲۳
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 83590502
۰ نفر

برچسب‌ها

۴۸ پژوهشگر برتر دانشگاه گیلان تجلیل شدند

رشت - ایرنا - مراسم تجلیل از ۴۸ پژوهشگر برتر دانشگاه گیلان امروز (چهارشنبه) در تالار حکمت دانشکده ادبیات و علوم انسانی این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، پژوهشگران دانشگاه گیلان عبارتند از :دکتر محمدعلی میرزازاده از دانشکده فنی و مهندسی شرق گیلان دارای مقالات پر استناد یک درصد دنیا، دکتر رضا انصاری خلخالی از دانشکده مهندسی مکانیک، دکتر فرهاد شیرینی دانشکده علوم پایه، دکتر حسام روحی از دانشکده فنی و مهندسی شرق گیلان از پژوهشگران ویژه دانشگاه، 

دکتر رضا ابراهیمی آتانی، دکتر مهدی نوری و دکتر رضا جمشیدی چناری از دانشکده فنی، دکتر عباسعلی حسین خانزاده ، دکتر مصطفی ابراهیم پور و دکتر سید ولی ا.. موسوی از دانشکده ادبیات و علوم انسانی، دکتر امیر پورفرزاد، دکتر رضا حسینی و دکتر جلال جلالی سندی از دانشکده علوم کشاورزی، دکتر فرهاد اسمعیلی قدسی، دکتر علی قنادزاده و دکتر شبنم سهراب نژاد از دانشکده علوم پایه، دکتر سید حامد موسوی ثابت و دکتر سلیمان محمدی لیمایی از دانشکده منابع طبیعی ، دکتر کوروش جواهرده از دانشکده مکانیک، دکتر محمد کاظم انوری فرد از فنی و مهندسی شرق گیلان، دکتر حمید اراضی از تربیت بدنی و علوم ورزشی ، دکتر نادر زالی از دانشکده معماری و هنر و طرح برتر ارتباط با جامعه، دکتر فرشید مهردوست علوم ریاضی و دکتر عباس پناهی پژوهشکده گیلان شناسی پژوهشگران برتر دانشگاه گیلان هستند.

دکتر علی اکبر سالاری پور پژوهشگر جوان ارتباط با جامعه، دکتر مجید یاسوری طرح برتر ارتباط با جامعه، دکتر مازیار محیطی اصلی واحد فناور، خانم آقا بیگی هسته فناور، دکتر علی فروتن کلورزی تولید محصول مشترک با نیروی انتظامی، مهندس خدا پرست (لوح تقدیر )مدیر عامل شرکت مهتاب بافت، از پژوهشگران برتر است.

امیر نوروز زاده و حسام مویدی از دانشکده مهندسی مکانیک، بهزاد طورانداز دانشکده معماری و هنر، زهرا پزشکیان و محمد مهدی حاجتی از دانشکده علوم کشاورزی (مخترع )، محمدحسین عبدالهی بصیر و فاطمه خسته دل فومنی از دانشکده علوم پایه، عرفان اکبری نرگسی و زینب فکوری از دانشکده منابع طبیعی،  الهام حاجی حسینی و  امیر برجسته از دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی ، فاطمه رهبر کرباسدهی و فرزین باقری شیخانگفشه از دانشکده ادبیات و علوم انسانی، رضا مهدوی و مریم قدیمی از دانشکده فنی، سید علیرضا انواری از پردیس دانشگاهی، طاهره سلیمی و سعید انصاری از دانشکده علوم ریاضی تجلیل شدند.

رئیس دانشگاه گیلان در مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر این دانشگاه گفت: فعالیت های انجام شده در زمینه پژوهش، هم راستا با هدف گذاری برنامه عملیاتی و سند راهبردی دانشگاه بوده و حرکت در این مسیر نیز نشان از برنامه محوری دانشگاه است.

احمد رضی با اشاره به جایگاه و اهمیت پژوهش در دانشگاه ها و ضرورت توجه دانشجویان به آن خاطر نشان کرد: اساتید دانشگاه در سوق دادن دانشجویان به فعالیت های پژوهشی کاربردی تاثیرگذار هستند.

وی بیان داشت: ارتباط با جامعه از اولویت‌ های دانشگاه است که در این باره اصلاح آیین نامه ها و دستورالعمل‌ها و تصویب آیین نامه های جدید را خواهیم داشت.

رضی،  مهمترین کار دانشگاه گیلان در سال جاری و سال آینده را تجهیز و توسعه آزمایشگاه های دانشگاه عنوان و تصریح کرد: از کسانی که تاکنون به تجهیز آزمایشگاهها کمک کرده اند، قدردانی می کنم.

وی با اشاره به اهمیت ارتباطات بین المللی خواستار توجه اعضای هیات علمی، به ویژه اساتید دانشکده ادبیات و علوم انسانی به رفع موانع در ارتباطات بین المللی شد.

در پایان مراسم با اهدای لوح تقدیر از پژوهشگران برتر دانشگاه گیلان تقدیر به عمل آمد.

دانشگاه گیلان با ۱۰ دانشکده و یک واحد پردیس و دو پژوهشکده( حوضه آبی دریای خزر و گیلان شناسی) با ۵۸۴ عضو هیات علمی،حدود ۱۷ هزار دانشجو ، به عنوان بزرگترین مراکز آموزش عالی در منطقه شمال کشور مشغول به فعالیت های آموزشی و پژوهشی است و سالانه حدود چهار هزار و ۵۰۰ دانشجو را در ۵۴۴ رشته – گرایش در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری برای دوره های روزانه ، شبانه ، پردیس و مجازی پذیرش می کند، این دانشگاه با اعضای اتحادیه دانشگاه های دولتی کشور های حاشیه دریای خزر ، برخی از دانشگاه های کشورهای جنوب شرق آسیا و اتحادیه اروپا ارتباطات علمی و تبادل استاد و دانشجو دارد.

 قرار گرفتن در جمع دانشگاه های برتر سه نظام بین المللی و رتبه بندی جهانی تایمز ،لیدن، شانگهای و دسته دانشگاه های یک درصد برتر دنیا و ۱۰ دانشگاه برتر جامع کشور جزئی از توانمندی های دانشگاه گیلان است.

در بیستمین نمایشگاه پژوهش، فناوری و فن بازار گیلان نیز از روز گذشته در افزون بر ۳۰ غرفه با بیش از ۳۰۰ طرح فناوری ثبت شده با هدف ارائه و معرفی دستاورهای پژوهشی در سالن سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت گشایش یافت، دانشگاه گیلان نیز غرفه دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =