افزایش گستره توزیع داروی آنفلوآنزا  ضروری است

کرج - ایرنا- عضو انجمن داروخانه های ایران با اشاره به فصل شیوع آنفلوآنزا در کشور از وزارت بهداشت و درمان و آموزش علوم پزشکی خواست داروی خاص این بیماری را در اختیار بیشتر داروخانه ها قرار داده و گستره توزیع این دارو را افزایش دهد.

دکتر سیدهادی احمدی روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا در کرج اظهار داشت : اکنون در مناطقی مانند استان البرز داروی خاص این بیماری (کپسول تامی فلو)  فقط در داروخانه هلال احمر و داروخانه دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی استان توزیع می شود که مشکلاتی برای تامین آن توسط بیماران یا همراهان آنان به دنبال دارد.

وی افزود: با توجه به فصل سرما و دوره شیوع بیماری آنفلوآنزا انتظار این است که وزارت بهداشت و درمان در بخش توزیع داروی خاص این بیماری به داروخانه ها اعتماد بیشتری کند چرا که انحصار توزیع این دارو سبب سرگردانی بیماران می شود.

احمدی  تاکید کرد که بیماری آنفلوآنزا قابل درمان بوده اما برخی مبتلایان به این بیماری ممکن است به علت داشتن بیماری های زمینه دچار مشکلات حاد شوند که دراین زمینه تامین دارو در سطح داروخانه ها حیاتی است.

بیماری آنفلوآنزا  که از حدود یک ماه پیش تاکنون در کشور شیوع یافته بنا به گفته کارشناسان بهداشت و درمان سرمای زودهنگام عامل انتشار گسترده این بیماری در منطقه است که تاکنون تعدادی از مبتلایان به این بیماری در کشور جان خود را از دست داده اند.

بنا به گزارش وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی این بیماری در حال مهار و کنترل است.

دکتر حسین کریم رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز نیز به ایرنا گفت: کمبود داروی آنفلوانزا در استان وجود نداریم و  اکنون کادر پزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان  در تمام مراکز دولتی و خصوصی در حال خدمات رسانی به مبتلایان  بیماری آنفلوانزا هستند.

  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =