استان مرکزی در تولید انواع فرآورده‌های نفتی برجسته است

استاندار مرکزی گفت: این استان با بهره‌مندی از واحدهای پتروشیمی و پالایشگاه در تولید انواع فرآورده‌های نفتی از استان‌های ویژه و برجسته کشور محسوب می‌شود.

سید«علی آقازاده» روز چهارشنبه در نشست کمیسیون هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز در اراک، افزود: شرکت پالایش نفت امام‌خمینی(ره) شازند روزانه ۴۲ میلیون لیتر فرآورده نفتی در انواع مختلف تولید می‌کند و محصولات آن به مناطق مختلف کشور ارسال می‌شود.

وی اظهار داشت: واحد پتروشیمی شازند ۲۷۰ میلیون دلار صادرات در سال از صنایع مطرح کشور است و خوراک دهها کارگاه کوچک و بزرگ از فعالیت این پتروشیکی تامین شده و یک‌هزار شغل و ده‌ها هزار میلیارد ارزش افزوده کالاهای نفتی در استان از آم تولید می‌شود.

آقازاده گفت: استان مرکزی در مسیر ترانزیتی کشور واقع شده است که در کنار شبکه توزیع فرآوردهای نفتی از استان‌های با اهمیت در این حوزه نیز به حساب می‌آید.

وی اظهار داشت:استان مرکزی ظرفیت بالایی در تولید فرآوردهای نفتی دارد که باید حمایت از این قابلیت‌ها  در سایه برنامه‌های هدفمند استفاده گسترده‌تری بشود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: یکی از اولویت‌های کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در راستای اقدامات بازدارنده و پیشگیرانه در مبارزه با قاچاق فرآورده‌های نفتی است.

«بهروز اکرمی» افزود: تلاش‌ بر این مهم است تا با مدیریت مطلوب و تدابیر لازم قاچاق فرآورده‌های نفتی کاهش پیدا کنند و برای مقابله با قاچاق سوخت نباید صادرات دچار مشکل شود و برنامه ریزی منسجم در این زمینه ضروری‌ است.

سرپرست شرکت ملی‌ پخش فرآورده‌های نفتی منطقه استان مرکزی نیز گفت: مصرف سوخت استان یک میلیون و ۵۰۰ میلیون لیتر سوخت در سال جاری نسبت به مدت مشابه پارسال کاهش یافته است.

«سعید جمشیدی» افزود: بعد از اصلاح قیمت بنزین مصرف سوخت سی ان جی در استان ۱۷ درصد رشد داشته است.

وی اظهار داشت: محصولات پالایشگاه شازند امام خمینی (ره) دارای نشان تجاری در خاورمیانه است که نمونه آن تولید نفت سفید بدون گوگرد و تولید بنزین با حداکثر کیفیت است.

فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: این استان ترانزیتی و در محورهای ارتباطی کشور از حساسیت خاصی برخوردار است و روزانه ۸۰۰ نفتکش کشور برای ۹ استان خوراک فرآورده نفتی ارسال می‌کند که ۷۰۰ نفتکش آن از استان مرکزی است.

سرهنگ«حسن مفخمی شهرستانی» اظهار داشت: استان مرکزی رتبه پنجم تردد کشور را در محورهای ارتباطی دارد.

۹۰ جایگاه سوخت در نقاط مختلف استان مرکزی فعالیت می‌کنند.

استان مرکزی ۱۲ شهرستان، ۳۳ شهر، ۲۳ بخش، ۷۹۵ روستای دارای دهیاری و یک میلیون و ۴۴۰ هزار نفر جمعیت دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =