تبلیغات زودهنگام داوطلبان مجلس در بررسی صلاحیت‌ها مد نظر باشد

زنجان- ایرنا- دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان زنجان گفت: اقدامات پیشگیرانه در انتخابات، امری لازم و ضروری است و از این رو تبلیغات زودهنگام داوطلبان مجلس شورای اسلامی باید در بررسی صلاحیت‌ها مد نظر باشد.

حجت‌الاسلام محسن کرمی روز چهارشنبه در جلسه شورای پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی استان زنجان، اظهار داشت: بررسی تبلیغات زودهنگام، یکی از اقدامات پیشگیرانه است که در این مرحله از انتخابات که تایید صلاحیت نامزدها از سوی هیات‌های اجرایی و نظارت است، انجام می‌شود و باید دقت شود که تخلف داوطلبان در بررسی صلاحیت آن‌ها موثر است.

وی خاطرنشان کرد: مشارکت حداکثری برای ثبت‌نام داوطلبان مهم نیست بلکه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات مهم است.

کرمی تصریح کرد: نگرش و ملاک نظام در این خصوص، مشارکت حداکثری مردم است که تمام مسؤولان تلاش کنند تا زمینه این حضور فراهم شده و ارائه خدمات نیز در شان مردم و برای حل مشکلات آن‌ها باشد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان زنجان گفت: تلاش برای جلب اعتماد عمومی به حاکمیت در استان ضعیف بوده و اقدامات مناسبی برای تحقق این امر انجام نشده که گلایه‌مندی‌هایی را در این زمینه از سوی مردم مشاهده می‌کنیم.

وی با اشاره به نبود نظارت کافی مسؤولان امر در بحث افزایش قیمت کالاها در پی سهمیه‌بندی بنزین، اظهار داشت: مردم، مطالبه‌گر هستند و همه باید تلاش کنند تا مشکلات مردم به‌خصوص بحث معیشتی، بهبود یابد زیرا مردم نشان دادند همیشه پای نظام و پشتیبان رهبری هستند.

کرمی افزود: مسؤولان نیز باید به وظایف خود عمل کنند تا شاهد حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رای باشیم.

به گزارش ایرنا، یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، دوم اسفند سال جاری برگزار می‌شود.

استان زنجان پنج نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد که در این دوره ۲۳۱ نفر برای تصدی این کرسی‌ها داوطلب شده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =