همه ابعاد دفاع مقدس باید به جوانان معرفی شود

مشهد- ایرنا- رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: اگر دفاع مقدس با ملاحظه به جامعه ارائه شود جوانان نمی‌پذیرند لذا باید همه ابعاد این حماسه به این نسل بیان شود.

سردار سرتیپ بسیجی بهمن کارگر روز چهارشنبه در نشست مدیران اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی افزود: دفاع مقدس محدود به زمان خاصی نیست و نباید فقط از غم و غصه‌های دفاع مقدس گفت بلکه باید به نشاط در دفاع مقدس نیز توجه داشت، همچنین در کنار پیروزی‌هایی که در دفاع مقدس کسب کردیم باید به شکست‌ها نیز پرداخته شود.

وی خواستار پرهیز از قدیس جلوه دادن شهدا شد و ادامه داد: شهدا همانند همه ما بودند، اما آنها راه را پیدا کردند و در مسیر مستقیم حرکت کردند و خداوند نیز به آنها عنایت کرد، لذا باید این حقیقت را برای جوانان ایران اسلامی تبیین کرد.

رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: در معرفی شهدا باید به سیره شهدایی همچون شهید محسن حججی نیز که بعد از دفاع مقدس به فیض شهادت نائل آمدند پرداخته شود و عواملی که باعث شد آنها توفیق شهادت پیدا کنند برای نسل امروز تبیین گردد، طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب آنچه باعث شناخته شدن شهید حججی شد اخلاص این شهید والامقام بود.

وی افزود: برای کار در بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مهم آن است که نیت، هدف و ابزارمان مقدس باشد.

سردار کارگر با بیان اینکه تأسی به فرهنگ دفاع مقدس، حفظ آثار این حماسه عظیم را به همراه خواهد داشت ادامه داد: فضای کلی بنیاد حفظ آثار، مقدس است، اگر با نیت خالص و صحیح حرکت کنیم و شبانه روز تلاش کنیم خداوند نیز به ما کمک خواهد کرد. 

سردار سرتیپ دوم پاسدار، حسینعلی یوسفعلی زاده، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی نیز در این نشست گزارشی از اقدامات صورت گرفته در حوزه احداث مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان، تدوین دانشنامه استانی دفاع مقدس و یادمان‌های شهدای گمنام، پیگیری و اجرای مأموریت‌های محوله ارائه نمود.

در ادامه این مراسم سردار کارگر با حضور در مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان خراسان رضوی در جریان آخرین اقدامات عمرانی احداث این مرکز در جوار مجموعه تفریحی پارک کوهسنگی مشهد قرار گرفت.

ساخت باغ موزه دفاع مقدس خراسان رضوی با کمتر از ۲۰ درصد پیشرفت به دلیل نبود اعتبار در سال گذشته متوقف بود که ۴۰۰ میلیارد ریال با مساعدت شهرداری مشهد برای آن تخصیص یافت و مقرر شد نیمی از مرحله نخست آن تا سال ۱۳۹۹ تکمیل گردد.

مرحله نخست این طرح ۱۲ هزار مترمربع زیربنا دارد که سه هزار مترمربع آن شامل پژوهشکده و مرکز اسناد دفاع مقدس و سه هزار متر مربع دیگر مربوط به جبهه مقاومت است که برآورد می‌شود به طور کامل تا سال ۹۹ تکمیل شود.  بخش عمده ۶ هزار مترمربع دیگر این موزه نیز تا پایان سال ۹۹ به پایان خواهد رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =