۲۰ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۲۸
کد خبرنگار: 3006
کد خبر: 83590390
۰ نفر

برچسب‌ها

کاربران توئیتر؛ مخالف حضور قالیباف در مجلس

محمدباقر قالیباف در روز 16 آذر ماه در وزارت کشور حضور یافت و در انتخابات مجلس ثبت نام کرد. این اقدام قالیباف باعث واکنش کاربران توئیتر شد و منجر به ترند شدن هشتگ #قالیاف در توئیتر فارسی شد. در توئیت‌های حاوی این هشتگ اغلب اصلاح طلبان از ثبت نام قالیباف به دلیل سابقه عملکردش در شهرداری و نحوه ثبت نام انتقاد کرده‌اند. نکته جالب اما آن است که در میان منتقدان، برخی از کاربران اصولگرای توئیتری نیز دیده می‌شوند؛ هرچند که حامیان قالیباف در تویئتر نیز از میان اصولگرایان هستند.

بررسی‌های حاصل از داده‌کاوی از میان دو هزار و 813 مطلب پرلایک توئیتری با بیش از 50 لایک نشان می‌دهد که انتقاد و حمایت از قالیباف دو مضمون اصلی است که در توئیت‌هایی با کلیدواژه قالیباف منتشر شده است.

 نتایج داده کاوی

56درصد از لایک‌های مربوط به توئیت‌های حاوی هشتگ #قالیباف به انتقاد از او اختصاص داشته است. این توئیت‌ها عمدتا توسط کاربران اصلاح طلب و برخی از منتقدان قالیباف منتشر شده که طی آن از قالیباف به دلیل ثبت نام در انتخابات مجلس انتقاد کرده‌اند. این کاربران معتقدند هنوز وضعیت پرونده تخلفات قالیباف در دوره شهرداری مشخص نشده و نحوه ثبت نام او به دلیل نادیده گرفتن صف نادرست بوده است.

 کاربری در این راستا نوشته است:

#قالیباف بدون نوبت ثبت نام کرد در حالیکه بسیاری از نامزدهای انتخابات مجلس در نوبت ثبت نام بودند، قالیباف بلافاصله و به محض ورود به وزارت کشور پشت کانتر ثبت نام رفت بالاخره #چهار_درصدی هستن #انتخابات_مجلس 

37 درصد از لایک‌های مربوط به توئیت‌های حاوی هشتگ #قالیباف به حمایت از او اختصاص داشته است. این توئیت‌ها که عمدتا از جانب کاربران اصولگرا منشتر شده است از قالیباف به دلیل ثبت نام در انتخابات مجلس حمایت کرده‌اند و معتقدند او می‌تواند با کارآمدی خود، مجلس را احیا کند. کاربری در این رابطه بیان کرده است:

فرق قالیباف با سایر مردان سیاست اینه که بجای غُر زدن و سایرین رو متهم کردن،برای حل مسائل و مشکلات وارد میدان میشه و در این مسیر از خودش هم برای انقلاب هزینه میکنه.همین که بسیاری از جوانان کارآمد جسارت حضور درمجلس رو پیدا کرده اند کمترین اثر اقدام قالیباف هست 

4 درصد مطالب پرلایک توئیتر نیز با محتوای اخبار مربوط به ثبت نام قالیباف در انتخابات مجلس منتشر شده است.

داده کاوی مطالب منتشر شده در رابطه با محمدباقر قالیباف در توئیتر نشان می‌دهد که کاربران اصلاح طلب و منتقد ، بیشترین توئیت‌ها را در انتقاد از وی منتشر کرده‌اند و در این میان تعدادی از اصولگرایان نیز به حمایت از او پرداخته‌اند اما بخشی از آن‌ها یا سکوت کرده‌اند و یا از وی انتقاد کرده‌‎اند. به نظر می‌رسد محمد باقر قالیباف در صورت حضور در مجلس، با چالش‌هایی در داخل جریان اصولگرایی مواجه باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =