۲۰ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۵۴
کد خبرنگار: 2971
کد خبر: 83590363
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

لاوروف: از تشدید تحرکات ناتو در نزدیکی روسیه نگرانیم

مسکو – ایرنا – وزیر امور خارجه روسیه گفت: از تشدید تحرکات نیروهای پیمان ناتو در نزدیکی مرزهای روسیه و بلاروس نگران هستیم.

«سرگئی لاوروف» روز چهارشنبه گفت: تصمیم گرفته شده در اجلاس اخیر ناتو برای افزایش بودجه نظامی کشورهای عضو این پیمان نگران کننده است.  
لاوروف درباره افزایش تحرکات نظامی ناتو در کشورهای غرب روسیه و افزایش بودجه نظامی کشورهای عضو این پیمان اظهار داشت: این اقدامات منجر به میلیتاریزه شدن (نظامی شدن) اروپا و متناقض تعهدات این کشورها می شود.
وی افزود: این گونه اقدامات امنیت خود را با به خطر انداختن امنیت کشورهای دیگر تامین نمی کند.

 سیستم کنترل تسلیحات دچار بحران شده است
وزیر امور خارجه روسیه هشدار داد: سیستم کنترل تسلیحات در بحران شدید گرفتار شده است. 
وی افزود: اقدامات آمریکا که به دنبال خروج از قرارداد محدودیت تسلیحات پدافند موشکی، پیمان منع موشک های هسته ای کوتاه و میان برد را از بین برد به ساختار ثبات راهبردی ضربه شدید وارد کرده است.
لاوروف هشدار داد: در زمان حاضر سرنوشت پیمان استارت-۲ زیر سوال قرار دارد.
پیمان استارت-۲ یا پیمان کاهش تسلیحات تهاجمی راهبردی که در سال ۲۰۱۰ بین روسیه و آمریکا عقد شددر سال ۲۰۲۱ دوره اعتبار ان بسر خواهد رسید.
لاوروف در ادامه سخنان خود گفت: ما به نوبه خود به واکنش به اقدامات غیردوستانه ادامه می دهیم و در همین حال روسیه برای رویارویی با کشورهای دیگر تلاش نمی کند. 
رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه تصریح کرد: روسیه در مقابل سیاست مخرب واشنگتن و متحدان آمریکا، دستور کار مثبت پیش می برد و سعی دارد از ایجاد خطوط حائل جدید جلوگیری کند و تلاش می کند محدوده امنیتی با امنیت یکسان برای همه از منطقه آتلانتیک (اروپا و آمریکای شمالی) تا اقیانوس اطلس با فای همکاری و تعامل بوجود آید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =